Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

18 krów padło z głodu

18 krów padło z głodu - ich ciała leżały prawie 2 tygodnie w jednym z gospodarstw na terenie gminy Rutki w powiecie zambrowskim. Jedno zwierzę trzeba było poddać ubojowi. Policję o takiej sytuacji poinformował Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zambrowie.

Mundurowi zatrzymali właścicielkę gospodarstwa, 24-letnią kobietę. Jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok Prokurator Rejonowy w Zambrowie, Marek Mioduszewski, kobieta dzisiejszą noc spędziła w areszcie. Przed 5:00 usłyszała też zarzuty: "Że od grudnia ze szczególnym okrucieństwem znęcała się nad posiadanymi zwierzętami. Utrzymywała je w niewłaściwych warunkach, bez pokarmu i wody. Doprowadziło to do padnięcia 18 krów 5 lutego. Jedna była w stanie agonalnym i trzeba ją było poddać ubojowi".

Kobieta przyznała się do winy podczas rozmowy z policją. W czasie przesłuchania w prokuraturze odwołała przyznanie się do winy, ale złożyła obszerne wyjaśnienia. Tłumaczyła, że ma trudną sytuacją życiową.

- Mówiła, że przerosła ją sytuacja. Zmarli jej rodzicie i sama musiała zajmować się gospodarstwem, młodszym rodzeństwem i swoimi dziećmi - dodaje Marek Mioduszewski.

Kobieta została zwolniona z aresztu. Prokuratura zastosowała wobec niej poręczenie majątkowe w wysokości tysiąca złotych i zabezpieczenia majątku na kwotę czterech tysięcy. Grozi jej kara do trzech lat więzienia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę