Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Wszechpolacy przed Walentynkami

Główne zdjęcie
W środku Patrycja Cieniewicz działaczka MW z Łomży

Było ich sześcioro. Z Białegostoku, Tykocina, Wysokiego Mazowieckiego i Łomży. Grupka działaczy Młodzieży Wszechpolskiej dzień przed Walentynkami „zorganizowała akcję” rozdawania kalendarzy pod hasłem „Kocham Polskę”. Tłumaczyli, że w ten sposób okazują miłość do Ojczyzny.

Bartosz Sokołowski, prezes Młodzieży Wszechpolskiej z Białegostoku
Bartosz Sokołowski, prezes Młodzieży Wszechpolskiej z Białegostoku

Patrycja Cieniewicz ma lat 21 i do Młodzieży Wszechpolskiej należy od niespełna roku. Pochodzi z Łomży, ale tu „działa tylko weekendowo”, bo studiuje w Olsztynie. Mówi, że do Wszechpolaków dołączyła, i w akcję przed komercyjnymi Walentynkami zaangażowała się, z „miłości do kraju”. Mówi, że chce szerzyć patriotyzm i że tak została wychowana. Druga i ostatnia z łomżanek na akcji zastrzega, że do MW nie należy, a przyszła tu, aby wspierać koleżankę. Dziewczyny – wraz z trzecią z Białegostoku – „miłość od Ojczyzny” dziś rozumieją jako codzienne działanie nastawione nie tylko na siebie, ale także na innych. To – jak tłumaczą - angażowanie się w akcje charytatywne i pomaganie potrzebującym oraz propagowanie pamięci o prawdziwych bohaterach. Takimi są trzej „ojcowie niepodległości” - Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski i Józef Piłsudski - umieszczeni na kalendarzu, który Wszechpolacy chcieli rozdawać nielicznym przechodzącym we wczesne popołudnie w okolicach Galerii Veneda.
- W tym roku nawiązujemy do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a ci trzej mężowie stanu są świetnymi przykładami miłości do Ojczyzny – dodawał Bartosz Sokołowski, prezes MW z Białegostoku. - Na pierwszym planie jest Roman Dmowski, bo on dla naszej formacji jest najważniejszy i uważamy, że on ma największe zasługi dla odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. 
Prezes białostockiej MW podkreślał, że Łomża ma „bogate tradycje narodowe i niepodległościowe” i że MW chce rozbudować tu swoje struktury. Póki co ich tu nie ma.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę