niedziela, 05 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Jacek Piorunek będzie przewodniczącym Sejmiku?

Rada Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej zarekomendowała na stanowisko przewodniczącego Sejmiku Województwa Jacka Piorunka z Łomży. To konsekwencja rezygnacji z członkostwa w partii dotychczasowego przewodniczącego Jarosława Dworzańskiego i zapisów umowy koalicyjnej pomiędzy PO a PSL-em, w której stanowisko szefa Sejmiku jest przypisane PO. - Jestem naturalnym kandydatem, bo od początku kadencji jestem wiceprzewodniczącym Sejmiku. Znam pracę przewodniczącego, zastępowałem przewodniczącego – mówi Jacek Piorunek.

Jacek Piorunek
Jacek Piorunek
Rekomendacja Rady Regionu Podlaskiego PO dla Jacka Piorunka na funkcję przewodniczącego Sejmiku
Rekomendacja Rady Regionu Podlaskiego PO dla Jacka Piorunka na funkcję przewodniczącego Sejmiku

- Rekomendacja nie oznacza wyboru, ale tak powinno być – mówi Piorunek, podkreślając, że Rada Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej wczoraj decyzję w tej sprawie podjęła jednomyślnie. 
Piorunek w grudniu zastąpił Dworzańskiego na fotelu szefa klubu Platformy Obywatelskiej w Sejmiku.  
- Decyzję, o tym, że trzeba wymienić przewodniczącego podjął sam Jarosław Dworzański rezygnując z członkostwa w PO i sejmikowym klubie PO – podkreśla Jacek Piorunek. - Dla partii politycznej to jest zbyt ważne stanowisko. To nie tylko przewodniczenie obradom Sejmiku, ale także reprezentowanie samorządu wojewódzkiego  - najwyższego w kraju szczebla samorządu.  
Wyboru przewodniczącego Sejmiku formalnie dokonują radni wojewódzcy podczas sesji. Najbliższa zaplanowana jest na 26 lutego. 

Jacek Piorunek z Łomży radnym wojewódzkim jest od 2006 roku, a w latach 2008-2014 był członkiem zarządu województwa podlaskiego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę