Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Jacek Piorunek będzie przewodniczącym Sejmiku?

Główne zdjęcie
Jacek Piorunek

Rada Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej zarekomendowała na stanowisko przewodniczącego Sejmiku Województwa Jacka Piorunka z Łomży. To konsekwencja rezygnacji z członkostwa w partii dotychczasowego przewodniczącego Jarosława Dworzańskiego i zapisów umowy koalicyjnej pomiędzy PO a PSL-em, w której stanowisko szefa Sejmiku jest przypisane PO. - Jestem naturalnym kandydatem, bo od początku kadencji jestem wiceprzewodniczącym Sejmiku. Znam pracę przewodniczącego, zastępowałem przewodniczącego – mówi Jacek Piorunek.

Rekomendacja Rady Regionu Podlaskiego PO dla Jacka Piorunka na funkcję przewodniczącego Sejmiku
Rekomendacja Rady Regionu Podlaskiego PO dla Jacka Piorunka na funkcję przewodniczącego Sejmiku

- Rekomendacja nie oznacza wyboru, ale tak powinno być – mówi Piorunek, podkreślając, że Rada Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej wczoraj decyzję w tej sprawie podjęła jednomyślnie. 
Piorunek w grudniu zastąpił Dworzańskiego na fotelu szefa klubu Platformy Obywatelskiej w Sejmiku.  
- Decyzję, o tym, że trzeba wymienić przewodniczącego podjął sam Jarosław Dworzański rezygnując z członkostwa w PO i sejmikowym klubie PO – podkreśla Jacek Piorunek. - Dla partii politycznej to jest zbyt ważne stanowisko. To nie tylko przewodniczenie obradom Sejmiku, ale także reprezentowanie samorządu wojewódzkiego  - najwyższego w kraju szczebla samorządu.  
Wyboru przewodniczącego Sejmiku formalnie dokonują radni wojewódzcy podczas sesji. Najbliższa zaplanowana jest na 26 lutego. 

Jacek Piorunek z Łomży radnym wojewódzkim jest od 2006 roku, a w latach 2008-2014 był członkiem zarządu województwa podlaskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę