Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Na tropie wandala z szaletu

Główne zdjęcie
Szalet miejski przy Palcu Niepodległości

- Z zapisu monitoringu wynika, że sprawca jest do ustalenia. To kwestia czasu – podają policjanci. W Komendzie Miejskiej Policji prowadzone jest postępowanie w sprawie dewastacji szaletu miejskiego w pobliżu Placu Niepodległości. Na początku stycznia zgłoszono uszkodzenie zamka zewnętrznego, a dwa tygodnie później próbę demontażu umywalki. Oddana do użytku jesienią 2016 roku miejska „wygódka” za niemal 200 tys. zł od kilku tygodni stoi zamknięta z powodu „awarii”.

Sprawą zamkniętego szaletu miejskiego  w pobliżu Placu Niepodległości zajęliśmy w ubiegłym tygodniu po zgłoszeniu przez czytelnika, że kartki „awaria” wiszą na nim od kilku tygodni. 
- Szalet miejski przy Placu Niepodległości stał się miejscem aktów wandalizmu, doszło też do nieudanej próby włamania do kasetki z pieniędzmi – tłumaczył Łukasz Czech z ratusza. 
Policja potwierdza, że prowadzi dochodzenie w dwóch sprawach o wykroczenie. Pierwsze zgłoszono jest 2. stycznia 2018 roku i dotyczyło uszkodzenia zamka zewnętrznego, a drugie z 18. stycznia – uszkodzenia umywalki w związku z próbą jej demontażu. Sprawca miał popełnić wykroczenia, a przestępstwa, ze względu na skalę zniszczenia - szkoda nie przekracza 525 złotych. 
Zgodnie z prawem jeśli zostanie ustalony kto zniszczył szalet będzie podlegał karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny, a sąd będzie mógł także orzec obowiązek zapłaty równowartości wyrządzonej szkody lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego. Zdaniem policjantów sprawca jest do ustalenia, bo został nagrany kamerami monitoringu szaletu. Mówią, że zatrzymanie go to tylko kwestia czasu, bo jego wizerunek został przekazany dzielnicowym.

zobacz: Droga „wygódka” ma awarię


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę