Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 września 2022 napisz DONOS@

Przetarg na zieleń w Parku JP II będzie ogłaszany po raz trzeci

Główne zdjęcie
Tak pierwotnie wyglądał projekt Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma przy ul. Zawadzkiej i Prusa. W projekcie tym dokonano kilku zmian. Główne dotyczą budowy w środku kręgów w zachodniej części parku tężni i fontanny.

Miejscy urzędnicy unieważnili drugi przetarg na wybór wykonawcy, który miałby posadzić drzewa i krzewy, oraz założyć trawniki i kwietnie łąki w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma w Łomży. Oferty zebrano w połowie stycznia. O zlecenia z ratusza na prace rozbite na dwie część zabiegało trzech wykonawców. Teraz okazało się, że większość ofert została odrzucona, a ta która została była zbyt droga.

Park Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma znajduje się pomiędzy ulicami Zawadzką, Prusa i Wyszyńskiego i zajmuje powierzchnię około 5,5 hektara. I choć park ma już ponad 20 lat dotychczas przypominał raczej łąkę poprzecinaną wydeptanymi dróżkami, dwoma alejkami. „Rewitalizacja” tego parku była pierwszym wielkim projektem zgłoszonym przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Pierwszy milion złotych, w atmosferze silnego podziału w Radzie Miasta, przeznaczono na ten cel w 2015 roku, a prace wykonano wiosną 2016 roku. Najważniejszym argumentem za podjęciem wycenianej na kolejne ponad 5 milionów złotych inwestycji, była unijna dotacja do 85% jej kosztów. Dofinansowanie z środków unijnych Park otrzymał w ubiegłem roku, ale to dotacja na niespełna 2 mln zł (1 987 143,35 zł), czyli poniżej 40% szacowanych kosztów inwestycji. 
Od kilku miesięcy miejscy urzędnicy ogłaszają przetargi usiłując wybrać wykonawców, którzy zrewitalizują park w granicach szacowanych cen. Z czterech różnych przetargów dotychczas ogłaszanych udało się rozstrzygnąć jeden – o najniższej wartości – na wybudowanie oświetlenia we wschodniej części parku. Na wybudowanie infrastruktury przetarg unieważniano już trzy raz, a w czwartym nie ma oferty na tężnię. Na zieleń miejską były dwa przetargi, przy czym przed tym drugim władze miasta podniosły planowany limit wydatków o 200 tys. zł do niemal 1,9 mln zł. Teraz okazało się, że to też nie pomogło i przetarg trzeba było unieważnić. Stosowne ogłoszenie opublikowano wczoraj.
Zgodnie z założeniami władz miasta „rewitalizacja” Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma ma zakończyć się latem 2019 roku.

220810024636.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę