Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Jeźdźcy wolności

Pięciu jeźdźców ze Stowarzyszenia Miłośników Kawalerii im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich od 20 stycznia objeżdża kolejne miasta i wioski w ramach 1. zimowego rajdu konnego Szlakiem Powstań Narodowych w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dziś dotrą do Łomży i na Starym Rynku zaprezentują pokaz historyczny potyczki oddziałów powstańczych z kozakami i układania konia w ogniu.

Wyprawa ma na celu upamiętnienie Powstań Narodowych. Pięciu jeźdźców w trakcie 700 km marszu w warunkach zimowych odwiedzają miejsca związane z bitwami Konfederacji Barskiej, Insurekcji Kościuszkowskiej, Powstania Listopadowego i Powstania Styczniowego. W trakcie postojów odbywają się uroczystości patriotyczne poświęcone 100-leciu odzyskania Niepodległości z udziałem młodzieży i mieszkańców w czasie, których będzie przekazywana wiedza o wydarzeniach historycznych.

W programie dzisiejszej wizyty jeźdźców w Łomży jest o godz. 15:45  złożenie kwiatów na „Mokrej Łączce” przy Szosie Zambrowskiej, a kwadrans później pokaz historyczny potyczki oddziałów powstańczych z kozakami i układania konia w ogniu na Starym Rynku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę