Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie nieco urosło, ale jest rekordowo niskie

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu stycznia 2018 roku wyniosła 4200 osób. To o 219 osób więcej niż w grudniu, ale jednocześnie o 1053 mniej niż przed rokiem i najniższa od 1991 roku liczba bezrobotnych odnotowana na koniec stycznia. Niemniej wyliczona stopa bezrobocia dla miasta Łomży wyniosła 10,5%.

W styczniu do PUP w Łomży zgłosiło się 687 nowych bezrobotnych, a w tym samym czasie wyrejestrowano 468 osób bezrobotnych.  Blisko połowa z nich -  221 osób - podjęło pracę, przy czym jak zauważają pracownicy urzędu to o 54 mniej niż w grudniu 2017 r.
- Zanotowany wzrost bezrobocia związany jest m.in. z większą liczbą rejestracji osób bezrobotnych, mniejszą liczbą podjęć pracy i ograniczeniem kierowania bezrobotnych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu – czytamy w komunikacie łomżyńskiego zatrudniaka.

Wyliczana przez pracowników PUP stopa bezrobocia na koniec stycznia 2018 roku kształtowała się na poziomie 10,5% dla miasta Łomża i 8,4% dla Powiatu Łomżyńskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę