Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Senior + w Sławcu

Od lutego rozpoczął działalność Dzienny Dom Senior + w Sławcu koło Nowogrodu. Mieszkańcy z gminy, którzy zgłosili chęć udziału w projekcie będą mieli zapewnioną 8 godzinną ofertę zajęć od poniedziałku do piątku. W ramach pobytu będą mogli korzystać z usług socjalnych w tym wyżywienia – jeden ciepły posiłek, a także zajęć terapeutycznych i fizjoterapeutycznych.

Do dyspozycji są dwa pomieszczenia do zwiększania aktywności ruchowej, kinezyterapii, wyposażone w odpowiedni sprzęt dostosowany do potrzeb i sprawności seniorów, a także pokój dzienny ze sprzętem RTV, biblioteczkę, pokój relaksacyjny i kuchnię.
- W wolnym czasie prowadzone będą kółka zainteresowań, szydełkowanie, szycie na  maszynie - mówi Ewa Fiega ze Stowarzyszenia  Pielęgniarek i Położnych na Rzecz Rozwoju, Promocji i Doskonalenia Zawodowego, które będzie prowadzić Dzienny Dom Senior +. - Będziemy starać się, aby seniorzy spędzili ten czas w ciekawy sposób - dopowiada.
Seniorzy będą pod stałą opieką pielęgniarki. Dzięki temu skorzystają z edukacji zdrowotnej, a ich stan zdrowia będzie monitorowany poprzez mierzenie ciśnienia, tętna oraz poziomu cukru. Ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty pozwolą dbać o swoją kondycję fizyczną i zdrowie.
Dzienny Dom Senior + w Sławcu powstał dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa w kwocie 300 tysięcy złotych, a także budżetu gminy Nowogród - prawie 100 tysięcy.

materiał nadesłany UMiG Nowogród

Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Ewa Fiega
Foto: Grzegorz Palka, burmistrz Nowogrodu
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę