Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Zlecenie na pierwszy kocioł na biomasę

Główne zdjęcie
Plany rozbudowy ciepłowni miejskiej w Łomży. Pierwszy etap to "mały" kocioł wodny na biomasę. Drugim etapem ma być blok kogeneracyjny - wytwarzający ciepło i prąd - także opalany biomasą.

Niemal ćwierć miliona złotych netto ma kosztować wykonie projektu budowlanego pod planowany pierwszy etap rozbudowy ciepłowni miejskiej w Łomży, o opalany biomasą kocioł wodny. Zlecenie na wykonanie prac otrzyma konsorcjum firm z Białegostoku i Litwy. Pierwszy etap przechodzenia MPEC-u na biomasę szacowany jest na ok. 26,8 mln zł, przy czym miejska spółka na realizację przedsięwzięcia otrzymała blisko 10 mln zł unijnej dotacji.

Zlecenie na opracowanie projektu budowlanego, w tym projektu zagospodarowania terenu dla zadania inwestycyjnego pt. „Rozbudowa Ciepłowni Miejskiej w Łomży o kocioł wodny o mocy 12,5 MW, z wykorzystaniem biomasy jako paliwa” otrzyma konsorcjum stworzone przez Instytut Zrównoważonego Rozwoju Sp. z o.o. z Białegostoku i litewską firmę Enerstenos Projektavimas UAB. To konsorcjum jako jedyne złożyło w terminie ofertę na wykonanie dokumentacji. Za swoje prace ma otrzymać 243 500 zł netto. Zgodnie z zapisami ogłoszenia przetargowego konsorcjum będzie miało czas do 7. marca na dostarczenie kompletnego Projektu Budowlanego, i do 11. maja na uzyskania prawomocnej decyzji pozwolenie na budowę. 
Zgodnie z wcześniej przekazywanymi informacjami kocioł na biomasę mógłby zostać  włączony na sezon zimowy 2019 – 2020. 
Budowa pierwszego w łomżyńskiej ciepłowni kotła opalanego biomasą będzie prowadzona przy wsparciu  środkami unijnymi Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, z którego MPEC otrzymało dotację 9 mln 843 tys. 750 zł, przy wartości całej inwestycji szacowana na 26 mln 777 tys. zł. 

Zamawiając projekt budowlany na „pierwszy etap” zmiany paliwa z węgla na biomasę MPEC zastrzegł, że wykonawca ma uwzględnić możliwość rozbudowania łomżyńskiej ciepłowni o kolejny blok kogeneracyjny lub kocioł wodny na biomasę.

Zobacz: Przepisy pchają MPEC w OZE


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę