Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

V Ogólnopolskie Święto Mleka z Mlekovitą

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Piciu Mleka oraz nagrody dla najlepszych dostawców, pracowników i firm współpracujących ze Spółdzielnią Mleczarską Mlekovita były głównymi punktami obchodów V Ogólnopolskiego Święta Mleka z Mlekovitą, które odbyło się w niedzielę, 17 lipca w Wysokiem Mazowieckiem.

W tegorocznych obchodach Święta Mleka licznie wzięli udział przedstawiciele władz, rolnicy, przedstawiciele branży rolno-spożywczej oraz mieszkańcy miasta i regionu. W sumie na Święcie Mleka bawiło się kilka tysięcy osób.
Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem organizuje Ogólnopolskie Święto Mleka od kilku lat. Lider rynku mleczarskiego poprzez organizację cyklicznej imprezy promuje spożywanie mleka i produktów nabiałowych oraz zdrowy styl życia. Święto Mleka jest uhonorowaniem wysiłków rolników – producentów mleka i jest okazją do zabawy dla pracowników największego polskiego holdingu mleczarskiego.
Czternaście firm współpracujących z "Mlekowitą" na rynkach krajowych i zagranicznych, które w szczególny sposób przyczyniły się do wzrostu prestiżu i pozycji SM Mlekovita zostało nagrodzonych Laurami Prezesa Zarządu Grupy Mlekovita. Kilkunastu rolników dostawców Mlekovity otrzymało przyznane decyzją Ministra Rolnictwa odznaki "Zasłużony dla rolnictwa". Nagrody i dyplomy za szczególne zaangażowanie otrzymała także duża grupa pracowników SM Mlekovita.
Ogólnopolskie Święto Mleka było także okazją do poważnych rozmów na temat kondycji polskiego mleczarstwa i jego perspektyw.
- Dla mnie Mlekovita jest najlepszą firmą mleczarską w Polsce – stwierdził Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. – Przemawia za tym: skala skupu, wartość przychodów, a w ostatnich latach to co najistotniejsze z punktu widzenia rynkowego – jest największym eksporterem produkcji mleczarskiej. Jest naszym ambasadorem, ponieważ najwięcej eksportując jest wizytówką polskiego mleczarstwa na świecie.
Zgodnie z tradycją kilku poprzednich lat w trakcie obchodów Święta Mleka rozegrano także Ogólnopolskie Mistrzostwa w Piciu Mleka. W tym roku zwyciężył w nich Zbigniew Wasilewski, wypijając litr mleka w ciągu 15,81 sekund. W nagrodę otrzymał 29-calowy telewizor.
Doskonałą zabawę uczestnikom zapewniały liczne atrakcje. Dzieci doskonale bawiły się w wiosce indiańskiej, mogły spróbować jazdy konnej kucykach, a nawet jeździć lokomotywą. Dorosłych interesowały liczne stoiska wystawców, uczestniczących w święcie. Przez cały dzień odbywały się także koncerty i występy estradowe. Wieczorem z koncertem wystąpił Michał Milowicz.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę