Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Konkurs na wspomnienia, refleksje, pamiętniki z Łomży

Główne zdjęcie
Wawrzyniec Kłosiński

„W mieście, co było mi rajem” to hasło konkursu i jednocześnie cytatem z wiersza „Łomża” napisanego przez łomżyniankę z Piastowa, Iwonę Krzepkowską–Bułat, laureatkę głównej nagrody w V edycji ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej na wspomnienia, refleksje, pamiętniki z Łomży.

- Konkurs adresowany jest przede wszystkim do łomżyniaków, którzy urodzili się w Łomży i na Ziemi Łomżyńskiej, tu pozostali, doczekali pociech i zachowali w pamięci wiele dobrych, a niekiedy trochę gorszych wspomnień. Ale o refleksje i wspomnienia zwracamy się też do tych, którzy urodzili się pod łomżyńskim niebem, a następnie – z różnych powodów i w różnych okolicznościach – zmuszeni byli zakładać rodzinne gniazda w innych rejonach Polski lub świata - przekazuje Wawrzyniec Kłosiński, wiceprezes Zarządu Głównego TPZŁ. - Zapraszamy także do udziału wszystkich, dla których Łomża i Ziemia Łomżyńska były jedynie  przystanią na szlakach życiowych wędrówek.
Organizatorom zależy na otrzymaniu autentycznych, szczerych, najlepiej udokumentowanych fotograficznie, prac w dowolnej formie, z wyłączeniem wierszy. Oczekujemy na materiały, będące obrazem wspomnień z lat dzieciństwa i młodości, zapisy historycznych wydarzeń, których byliście uczestnikami lub naocznymi świadkami.
- Liczymy na zapis Waszych obserwacji i refleksji po spotkaniu z Łomżą i Ziemią Łomżyńską po latach, także po spotkaniach z łomżyniakami – tymi znanymi, jak i tymi, którzy tworzyli kiedyś łomżyński koloryt, a których nie ma już wśród nas (np. „Babcia pomoc”, „Szeryf”, „Tydyrytka”, „Gerlach”, „Hitler” i inni). Będziemy wdzięczni za zdjęcia tych osób - dodaje Wawrzyniec Kłosiński.
Objętość jednego materiału nie może przekraczać 5 stron A-4 wydruku komputerowego (ok. 66o wyrazów, 4500 znaków na stronie, czcionka: Times New Roman, nr 12). Powołane przez organizatorów jury dokona oceny nadesłanych prac i przyzna nagrody. Najciekawsze prace będą drukowane w wydawnictwach Towarzystwa. Organizatorzy dołożą starań, by opublikować plon konkursu także w formie książkowej.
Prace, nigdzie wcześniej nie publikowane, należy nadsyłać do 30 września 2018 roku drogą elektroniczną pod adresem: zgtpzl@um.lomza.pl, lub za pośrednictwem poczty: Zarząd Główny TPZŁ, ul. Sienkiewicza 8, 18-400 Łomża, z dopiskiem „Konkurs na wspomnienia”.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę