Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Bój o Pepees

Michał Skotnicki, dziś trzeci największy akcjonariusz łomżyńskiej spółki PEPEES, ale także m.in. prezes BBI Development, do której należy także słynny warszawski wieżowiec „Złota 44”, chce przejąć kontrolę nad łomżyńską firmą. Zamierza wykupić ponad 30 milionów akcji spółki.

Michał Skotnicki, ma dziś 11,26 proc. akcji, ale jego brat Maksymilian ma kolejne 21,47 proc. udziałów w Pepees. Teraz bracia Skotniccy chcą przejąć kontrolę nad firmą. Umożliwić ma to wykup 31,4 mln akcji. Ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Pepees  po cenie 1,45 zł. Podmiotem pośredniczącym został Dom Maklerski Banku BPS. Wzywający podają, że chcą skupić ponad 31,3 mln akcji (ponad 33 proc.) i osiągnąć 66 proc. akcji łomżyńskiej spółki.
„(...) wzywający zamierzają w taki sposób realizować swe uprawnienia korporacyjne w spółce, aby wspierać jej dalszy rozwój, zgodnie z dotychczasową strategią ogłoszoną do roku 2018, w szczególności w zakresie: modernizacji produkcji, rozwoju eksportu produktów na rynki zagraniczne oraz długoterminowego zabezpieczenia źródeł surowców: ziemniaka i pszenicy, także poprzez zwiększenie areałów własnych upraw” – czytamy w treści wezwania.
Przyjmowanie zapisów ruszy 26 stycznia, a zakończenie zaplanowano na 8 lutego 2018 r.

Michał Stotnicki w Ubiegłym tygodniu zgłosił także w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów zamiar przejęcie kontroli nad Przedsiębiorstwem Przemysłu Spożywczego „PEPEES” S. A. z siedzibą w Łomży. Sprawa jest  toku
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę