Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Jadwiga Szczypiń nie będzie Podlaskim Kuratorem Oświaty

Jadwiga Mariola Szczypiń zrezygnowała z funkcji Podlaskiego Kuratora Oświaty. Dostała bowiem propozycję pracy z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jadwiga Szczypiń została dyrektorem Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. To najważniejsza tego typu placówka w kraju.

 

Była już kurator mówi, że nie było łatwo rozstać się z dotychczasową pracą.

- Zostawiam w dosyć dobrej kondycji oświatę podlaską. 2 ostatnie lata to był czas bardzo wytężonej pracy, bo wprowadzaliśmy reformę systemową. Wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Wprowadziłam nową zupełnie koncepcję nadzoru pedagogicznego - mówił Jadwiga Szczypiń.

Osiągnięcia byłej kurator docenia wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

- Pani Szczypiń dobrze wykonywała swoje obowiązki. Jest osobą o dużym doświadczeniu w pracy edukacyjnej czy organizacji oświaty - powiedział wojewoda.

Na razie kuratorium zarządzać będzie wicekurator Bożena Dzitkowska. A wkrótce wojewoda ogłosi konkurs na to stanowisko.

Od wtorku (23.01) Jadwiga Szczypiń obejmie w Warszawie nowe obowiązki.

Wiem, że to bardzo duże wyzwanie. Pani minister przygotowała koncepcję zmiany systemu doskonalenia nauczycieli, przyjdzie mi w tej zmianie bezpośrednio uczestniczyć. Będzie realizowany narodowy plan doskonalenia nauczycieli. Trzeba przygotować centralną placówką doskonalenia do realizacji priorytetów ministra edukacji - przyznaje.

Jadwiga Szczypiń mieszka na stałe w Suwałkach. Podlaskim Kuratorem Oświaty była w latach 2006-2008 i 2016-2018.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę