Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Było ślisko

Główne zdjęcie
Dachowanie w Marianowie, DK 61

Wczorajszy atak zimy doprowadził do 10 kolizji w mieście i najbliższej okolicy. Choć niektóre z nich wyglądały bardzo groźnie, jak wieczorne dachowanie audi w Marianowie, to szczęśliwie ludzie wychodzili z nich bez większych obrażeń. W całym województwie podlaskim doszło wczoraj do 3 wypadków drogowych, w których ranne zostały 4 osoby, oraz 89 innych kolizji.

W Łomży najwięcej kolizji było o poranku. Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży do pierwszej kolizji doszło o godz. 7.30 na skrzyżowaniu Alei Legionów i ul. Przykoszarowej. Kierująca volkswagenem wymuszała pierwszeństwo przejazdu i uderzyła w toyotę.
Do podobnych zdarzeń doszło o 8.10 na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Wesołej, gdzie kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu maździe, i o 8.20 na skrzyżowaniu Szosy Zambrowskiej i Księżnej Anny, gdzie zderzył się opel (winny) z fordem (poszkodowany).
Znacznie groźniej wyglądało zdarzenia, do którego doszło o 8.45 w okolicy Wizny. Tu jadąca peugeotem straciła panowanie nad autem, samochód zarzuciło i zderzył się z jadącymi w przeciwnym kierunku fiatem i volkswagenem. Na szczęście nikomu z jadących w autach nic się nie stało.
Godzinę później w Przytułach kierowca mercedesa wycofując uderzył w - według policji - prawidłowo jadącego seata. Kierowca mercedesa nie chciał przyjąć mandatu, dlatego spraw trafi do sądu.
O godz. 9.55 na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego w Łomży kierowca BMW nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył toyoty, a o 12.40 na parkingu przed Biedronką przy ul. Porucznika Łagody ford cofając uderzył w volkswagena.
Do kolejnych zdarzeń dochodziło już poza Łomżą. O godz. 15.35 w Jakaci Dwornej kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków na jezdni i po zarzuceniu auta uderzył w ciężarowego Mana.
O 18.80 w Konarzycach tir z naczepą wyprzedzając volvo zahaczył o auto naczepą, ale – jak podaje policja - sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia i jest poszukiwany.
Do ostatniej z serii kolizji doszło ok. 20.40 w okolicach Marianowa na krajowej 61. Tu młody kierowca audi najprawdopodobniej jadąc z nadmierną prędkością wpadł w poślizg, wypał z drogi i przewrócił się na dach po zjechaniu do rowu. Na szczęście wyszedł bez większych obrażeń, ale podobnie jak pozostali sprawcy kolizji otrzymał do policjantów mandat karny za spowodowanie zagrożenia na drodze.

Dziś warunki jazdy w regionie powinny być znacznie lepsze. Główne drogi regionu - krajowe i wojewódzkie – mają czarną nawierzchnię, ale na osiedlowych uliczkach i drogach o mniejszym znaczeniu jest nadal ślisko. 
Synoptycy w ciągu dnia spodziewają się tylko miejscami i słabych opady śniegu, przy temperaturze powietrza 0°C -1°C. Pogoda ma się popsuć nocą. Temperatura spadnie poniżej zera minimalnie do -2°C, -4°C, a nad region ponownie nadciągną opady śniegu. Tym razem mają być intensywniejsze niż ostatni. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 4 cm do 10 cm. Do tego wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, nad ranem słabnący, południowy i południowo-wschodni, powodować będzie początkowo zawieje i zamiecie śnieżne. 
W piątek dalej ma sypać śnieg. W ciągu dnia może przybyć go do 5 cm.

Foto: Dachowanie w Marianowie, DK 61
Foto: Dachowanie w Marianowie, DK 61
Foto: Dachowanie w Marianowie, DK 61
Foto: Dachowanie w Marianowie, DK 61
Foto: Dachowanie w Marianowie, DK 61
Foto: Dachowanie w Marianowie, DK 61
Foto: Dachowanie w Marianowie, DK 61

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę