Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zima (nie) zaskoczyła drogowców?

- Zima nas wcale nie zaskoczyła. To jest normalne – mówi Mariusz Zapert, zastępca dyrektora Miejskiego przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży odpowiadając, na zarzuty, że ulice Łomży zasypane są śniegiem. - Odśnieżanie prowadzimy od wczoraj od godzin wieczornych non stop. W tej chwili cztery samochody jeżdżą po ulicach i sypią solą, a do tego ciągniki na mniejszych uliczkach i chodnikach. Nikt na niczym nie oszczędza – zapewnia Zapert dodając, że problem jest, że ten śnieg pada.

Zastępca dyrektor mówi, ze podobna sytuacja jest także na głównych drogach krajowych i wojewódzkich w regionie. Wszędzie nawierzchnie dróg są białe i leży na nich cienka warstwa śniegu lub zmarzniętego błota pośniegowego, bo temperatura powietrza jest znacznie poniżej zera.  Zapert liczy, że sytuacja poprawi się po południu, gdy temperatura powietrza w Łomży ma się wyraźnie podnieść. Poza  tym jak dodaje „jeśli 2 -3 cm śniegu są dla kierowców problemem to świadczy niekorzystnie raczej o kierowcach niż o drogowcach”. 

Tymczasem synoptycy na dziś dla regionu zapowiadają zachmurzenie duże i okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej ma wynieść od 3 do 7 cm. Temperatura maksymalna od -2°C do +1°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, na ogół południowo-zachodni i zachodni.
W nocy spadek temperatury od -1°C do -4°C i  dalej okresami opady śniegu.

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę