niedziela, 20 stycznia 2019 napisz DONOS@

Sonda

Wszystkich głosów 229

Za co kocham babcię...


tekst płatny

Korekcja wzroku? Tylko laserowo!

Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny wady wzroku nie muszą już utrudniać życia. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, zaćma, jaskra, choroby siatkówki i inne schorzenia narządu wzroku to dzisiaj nie problem.

Dlaczego wykorzystujemy laser?

Przede wszystkim laser jest narzędziem sterylnym i niezwykle precyzyjnym. Cięcia wykonane za jego pomocą są mikroskopijnej wielkości. Światło lesera niesie ze sobą również energię, która skierowana w odpowiednie miejsce, może w ułamku sekundy doprowadzić do zlikwidowania komórek, poprzez ich wyparowanie. Podczas zabiegów nie dochodzi do uszkodzeń sąsiednich tkanek, a po cięciach nie występuje krwawienie, dlatego zakładanie szwów jest zbędne. Dzięki temu nie ma również blizn pooperacyjnych. Zabiegi są z reguły bezbolesne – wystarcza znieczulenie miejscowe.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Dalekowzroczność i krótkowzroczność polega na tym, że promienie świetlne nie skupiają się na siatkówce oka, tylko odpowiednio za lub przed nią. W celu skorygowania tej wady należy zmienić krzywiznę przedniej części oka, czyli rogówki. Wykonuje się to poprzez pulsacyjne działanie wiązki światła lasera (regulowane komputerowo), które precyzyjnie modeluje jej kształt. W wyniku zabiegu pacjent widzi czytelnie i wyraźnie. Moc wiązki światła dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta, po przeprowadzeniu odpowiednich badań. Zabieg trwa niezwykle krótko, ponieważ laser koryguje 1 dioptrię w czasie ok. 1,5 sekundy.

Czy ta metoda jest bezpieczna?

Laseroterapia należy do najnowocześniejszych metod korekcji wzroku. Sposób jest bezpieczny, ponieważ laser wyposażony jest dodatkowo w system śledzenia ruchów gałki ocznej w 6 płaszczyznach, co praktycznie wyklucza możliwość wykonania nieprecyzyjnego ruchu. Cała operacja przebiega bezdotykowo i sterylnie. Pacjent podczas zabiegu czuje się komfortowo, ponieważ otrzymuje dodatkowo znieczulenie miejscowe, w postaci odpowiednich kropli do oczu i nie odczuwa najmniejszych dolegliwości bólowych. Czas rekonwalescencji jest niezwykle krótki, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych praktycznie nie występuje (zdarza się raz na 10000 przypadków).

Gdzie można wykonać zabieg?

Zabiegi laserowej korekcji wzroku można wykonać w wielu klinikach w całym kraju. Na stronie www.tourmedica.pl znaleźć można dane dotyczące ok. 1000 klinik, wybrać jedną z nich i umówić wizytę u specjalisty, nie wychodząc z domu.

Oferta tourmedica.pl jest bardzo bogata. Zawiera praktycznie wszystkie nowoczesne metody leczenia stosowane w dziedzinie chirurgii ogólnej, stomatologii, medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, m.in. korekcję nosa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę