Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Górka w Rybnie ruszyła na ferie

Główne zdjęcie
Obraz z kamery internetowej na stoku w Rybnie

- W wojewódzkie mazowieckim zaczęły się ferie zimowe, więc ruszyliśmy i my – mówi pracownica Stoku Narciarskiego w Rybnie. Po niemal tygodniu naśnieżania na stoku do wczoraj narciarze mają do dyspozycji dwie trasy po 300 – 350 metrów i miejsce do nauki jazdy na nartach.

Stacja narciarska w Rybnie powstała 12 lat temu z pasji przedsiębiorcy z Łomży Mirosława Jankowskiego. Podczas śnieżnych zim na stok przyjeżdżają tysiące mieszkańców Łomży, ale także narciarzy z okolic Ostrołęki, Białegostoku a nawet Warszawy. W tym roku zima zaczynała się nieśmiało i pomimo że do tygodnia w regionie utrzymuje się temperatura poniżej zera, póki co śniegu nie ma nigdzie poza stokiem w Rybnie. Tu wytwarzają go armatki śnieżne. 
- Warunki narciarskie są bardzo dobre. Na stoku jest od 20 do 40 cm śniegu i ciągle naśnieżamy – podają pracownicy stacji zapraszając miłośników jazdy na nartach. 
Sezon narciarski w Rybnie rozpoczął się w niedzielę. Stoki, wyciągi, wypożyczalnia sprzętu i bary pracują od godziny 10. rano do 20.30 wieczorem. Wczoraj pracowały dwa wyciągi, dziś rano jeden, bo póki co na stoku tłoczno nie jest. 

Zima w regionie póki co jest bezśnieżna, ale synoptycy zapowiadają, że w najbliższych dniach może się to zmienić. We wtorek spodziewany jest wzrost temperatury, a po południu nad region mają nadciągnąć od zachodu opady śniegu. I choć w drugiej połowie tygodnia możliwa jest lekka odwilż, to długoterminowe prognozy pogody wskazują, że zacznające się od soboty ferie w wojeództwie podlaskim powinny być prawdziwie zimowe.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę