Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Na ratunek ludziom i zwierzętom

Główne zdjęcie
Akcja strażaków na drodze między Nowogrodem a Dębnikami

Strażacy z Łomży wzywani są na ratunek przy wszelkiego rodzaju zdarzeniach. Gaszą pożary, udzielają pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych, otwierają drzwi mieszkań, do których nie mogą dostać się lekarze pogotowia... M.in. takie zgłoszenie łomżyńscy strażacy otrzymywali w miniony weekend. Wśród nich było tez wezwanie na ratunek tonącej sarnie, pod którą załamał się lód na rozlewiskach Narwi.

Poszkodowany w zdarzeniu kierowca audi
Poszkodowany w zdarzeniu kierowca audi
nadpalone wnętrze audi
nadpalone wnętrze audi

Wezwanie na ratunek do tonącej sarny strażacy otrzymali od mieszkańca Łomży, który z balkonu pobliskiego domu dostrzegł zwierzę szamocące się w lodowatej wodzie. Jak przekazuje Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiej PSP w Łomży zgłoszenie wpłynęło o godz. 14.30. Po chwili jednostka ratunkowa dostrzegła na rozlewiskach Narwi sarnę, która faktycznie nie mogła wydostać się spod lodu. Strażacy natychmiast zwodowali łódź i ruszyli w kierunku uwięzionego zwierzęcia. I właśnie wtedy wydarzyło się coś, czego strażacy się nie spodziewali. Sarna, która przez co najmniej kilkanaście minut nie mogła się wydostać z lodowej pułapki na widok zbliżającej się do niej łodzi strażackiej doznała jakiejś dodatkowej siły i szybko przebierając nogami samodzielnie zdołała wyskoczyć z wody i uciec przed ratownikami. 
- Chcieliśmy jej pomóc, i chyba pomogliśmy, choć nie bezpośrednio – podsumowuje akcję komendant Wilczyński. 

Do zupełnie innego zagrożenia strażacy wezwanie otrzymali w niedzielę po godz. 19. Na drodze wojewódzkiej nr 645 między Nowogrodem a Dębnikami zapalił się samochód osobowy marki audi. Jak relacjonują strażacy ochotnicy z Nowogrodu po dojeździe na miejsce okazało się, że dzięki pomocy innych kierowców, przy użyciu gaśnic samochodowych, udało się ugasić palące poszycie drzwi audi. Ratownicy z Nowogrodu zaopatrzyli ranną rękę kierowcy osobówki, a następnie poszkodowanego przekazano pod opiekę ekipie pogotowia ratunkowego, która także dojechała na miejsce zdarzenia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę