Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Dzierzgowski wyszedł z PSL-u

Główne zdjęcie
Wojciech Dzierzgowski

Był m.in. szefem wojewódzkim partii i członkiem jej władz krajowych. Z ramienia partii był wicewojewodą podlaskim i pierwszym dyrektorem mieszczącego się w Łomży Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jego karierę polityczną przerwało oskarżenie na początku 2015 roku o zatajenie w oświadczeniach majątkowych części długów. Po niemal dwóch latach sąd warunkowo umorzył postępowanie ze względu na niewielką społeczną szkodliwość czynu. Do wielkiej polityki już nie wrócił, a teraz, po 20 latach członkostwa w Polskim Stronnictwie Ludowym, Wojciech Dzierzgowski wystąpił z partii. W oświadczeniu napisał, że „uczuje się wykluczony” i „włożony pod dywan” przez partyjnych kolegów. Twierdzi, że postanowił się uwolnić, a kolegów „wyzwolić” z tego obowiązku.

W piątek wieczorem Wojciech Dzierzgowski przesłał do mediów oświadczenie o wystąpieniu z PSL. 
- Dla mnie osobiście jest to bardzo trudna, przykra, odpowiedzialna, ale też przemyślana decyzja wynikająca z faktycznych okoliczności, które obecnie mają miejsce i wymagają usankcjonowania – napisał we wstępie do oświadczenia. 
Były polityk – przez 15 lat członek Rady Naczelnej PSL, a przez  7 lat  prezes wojewódzkich struktur PSL i z ramienia PSL wicewojewoda podlaski (2008-2015) - opisuje relacje z członkami władz partii krajowych i regionalnych po kwietniu 2015 roku, czyli po postawieniu mu zarzutów, a później oskarżeniu go przez prokuraturę, o czym w oświadczeniu jednak nie wspomina. Pisze natomiast, że nie mógł zrozumieć faktu odwołania go z funkcji wicewojewody, a zaraz po tym także z funkcji prezesa zarządu wojewódzkiego PSL. Twierdzi, że wielokrotnie próbował podtrzymać relacje „z jak uważałem moim środowiskiem politycznym”, ale nigdy nie spotkało się to z pozytywnym odzewem zarówno na szczeblu władz krajowych jak i regionalnych partii.
- Jeden z moich przyjaciół opisał mi ta sytuację tymi słowami: „Wojtek czy ty nie widzisz tego, że twoi „koledzy partyjni” włożyli ciebie pod dywan i wszyscy po nim depczą, abyś spod niego nie wyszedł”. W związku z tym postanowiłem się uwolnić a „kolegów” wyzwolić z tego obowiązku – napisał Wojciech Dzierzgowski informując, że po  ponad dwu i półrocznym okresie podejmowania próby współpracy i zupełnym brakiem zainteresowania nią ze strony środowiska politycznego PSL zdecydował o usankcjonowaniu stanu faktycznego poprzez wystąpienie z partii. 

Na załączonych zdjęciach publikujemy oświadczenie Wojciech Dzierzgowskiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę