Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

WOŚP także w Łomży zagra dla najmłodszych dzieci

Już w czwartek, koncertem zespołu MadBee, rozpocznie się w Łomży 26. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze pojawią się też na ulicach miasta oraz na imprezach towarzyszących Orkiestrze: na plaży oraz pływalni miejskiej, Skate Parku i w bibliotekach. Niedzielny finał akcji zaplanowano w Galerii Veneda, gdzie podczas dziesięciogodzinnej imprezy odbędą się liczne koncerty, zabawy i licytacje. – Nie nastawiamy się na bicie rekordów, zobaczymy, jak będzie tym razem – podkreśla Monika Orłowska-Laskowska, szefowa łomżyńskiego sztabu WOŚP. – Zbieramy na wsparcie leczenia noworodków, chcemy pomagać i to jest najważniejsze!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbywa się w Łomży co roku, za każdym razem spotykając się z ogromnym odzewem ze strony społeczeństwa, różnych firm i instytucji. Od czterech lat sztab łomżyńskiej Orkiestry i jej finał organizuje Agencja Émclat.
– To mnóstwo pracy – nie kryje Monika Orłowska-Laskowska, odpowiadająca wraz z Martyną Kalinowską za całość tegorocznej akcji. – Dlatego każdego roku zastanawiam się czy to kontynuować, ale zaraz przychodzi refleksja, że nie mogę tego tak zostawić, że szkoda tego potencjału i znowu bierzemy się do pracy – świadomość, że pomagamy bardzo motywuje!
Środki zebrane podczas tegorocznego finału WOŚP zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków, głównie na zakup specjalistycznego sprzętu, którego wciąż brakuje.
– Mieszkańcy widzą efekty tych zbiórek, wiedzą, że w naszym szpitalu również mamy aparaturę zakupioną dzięki Orkiestrze, że ona naprawdę pomaga i pewnie dlatego nas wspierają – mówi Monika Orłowska-Laskowska, zapraszając wszystkich na liczne imprezy WOŚP.
W czwartek łomżyńsko-ostrołęcki zespół MadBee zagra w „Warce”, tam też odbędą się pierwsze licytacje. Zwolennicy aktywności fizycznej również znajdą coś dla siebie, bowiem w niedzielę na pływalni miejskiej będzie można w szczytnym celu ponurkować, na plaży miejskiej wykąpać się z morsami, a na Skate Parku przy ul. Mazowieckiej pobiegać z młodymi piłkarzami ŁKS Łomża.
W Orkiestrze zagrają też „Pub pod Ratuszem”, gdzie odbędzie się karaoke i dyskoteka dla  najmłodszych oraz łomżyńskie biblioteki. Filia nr 2 MBP przygotowała „Bibliotekę dla każdego człowieka” z występami wokalistów MDK-DŚT i Klubu Carpe Diem, uczniów łomżyńskiej PSM I i II stopnia oraz bluesowy koncert Jolanty Baranowskiej i Bernarda Krasuskiego z Holy Water.
Oddział dla Dzieci MBP organizuje muzyczne popołudnie „Co tu jest grane?” z udziałem uczniów PSM, wokalistów Studia eMDeK/młodzieży śpiewającej w MDK-DŚT oraz w Regionalnym Ośrodku Kultury. Na wszystkich tych imprezach będą obecni wolontariusze z puszkami WOŚP, a łącznie na ulice Łomży, Kolna, Miastkowa i innych miejscowości wyjdzie ich aż 87. 
Główna impreza odbędzie się w godzinach 10:00-20:00 w Galerii Veneda. Na scenie zaprezentują się, między innymi, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9, łomżyński zespół StoneLeaf oraz białostockie grupy Tharsys oraz Waterside. Odbędą się też warsztaty plastyczne dla dzieci, będą różne stoiska z licznymi atrakcjami oraz licytacje. Trafią na nie przedmioty i niespodzianki ufundowane przez sponsorów oraz podarowane przez osoby prywatne, np. hand made lalka Wośpianka. Będzie też można licytować w sieci, np. lot paralotnią z Adamem Pupkiem i Piotrem Kozikowskim, złotymi medalistami konkurencji drużynowej Mistrzostw Europy Breclav 2017, a organizatorzy liczą, że w tym roku uda się zebrać łącznie więcej niż poprzednio, gdzie przekroczono, nieosiągalne dotąd w Łomży, 100 tysięcy złotych. 

Wojciech Chamryk

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę