Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Ruszy remont drogi do Nowogrodu

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 645 z Via Baltica

Jeszcze w tym tygodniu Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku formalnie przekaże wybranemu w przetargu wykonawcy plac budowy, czyli drogę wojewódzką nr 645 Łomża – Nowogród. Tuż przed końcem 2017 roku podpisano umowę na rozbudowę drogi wraz z budową tzw. obejścia Starych Kupisk. Nowa droga powstanie za blisko 53,4 mln zł i ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

O remoncie drogi Łomża – Nowogród i budowie obwodnicy Starych Kupisk mówi się od kilku lat. Nowa droga ma mieć jezdnię szerokości 7 metrów, umocnione pobocza, a także m.in. na całej długości ciąg pieszo-rowerowy o szerokość 3 m. Pomiędzy Starymi a Nowymi Kupiskami droga ma krzyżować się z obwodnicą Łomży w ciągu Via Balticą. Będzie tu jeden z trzech węzłów („węzeł Nowogród”) umożliwiający mieszkańcom Łomży i okolicy wjazd na i zjazd z ekspresówki.

Pieniądze na drogę Łomża – Nowogród pochodzą z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Przetarg na wyłonienie wykonawcy rozbudowy drogi PZDW w Białymstoku ogłosił latem ubiegłego roku. Jedyną ofertę złożyło konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budownictw Komunikacyjnego z Łomży, a w jego skład wchodzi także BIK-PROJEKT z Łomży i UNIBEP w Bielsku Podlaskim. Aby móc rozstrzygnąć przetarg samorządowe władze województwa musiały zwiększyć budżet inwestycji o blisko 20 mln zł. Nastąpiło to pod koniec października, a w grudnia PZDW w Białystok dokonał formalnego rozstrzygnięcia przetargu i pod koniec miesiąca podpisał umowę. Jak wynika z naszych informacji w tym tygodniu ma nastąpić formalne przekazanie wykonawcy tzw. „placu budowy” i będzie mogła ruszyć wyczekiwana inwestycja. Termin zakończenia prac wyznaczony jest na listopad 2019 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę