Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Trwa harcesrka stanica...

Już ponad 220 osób odwiedziło obóz “Harcerska stanica” w Łomży. Na byłej strzelnicy wojskowej przy ul. Konstytucji 3 Maja stoją namioty, a wokół nich krzątają się harcerze. 50-ciu młodych ludzie w obozie spędza noce, pozostali przychodzą aby pobawić się w ciągu dnia. Wakacje na dochodzącym obozie przygotowała m.in. 59 Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom.

Podharcmistrz Krzysztof Pyczot przypomina, że na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. "Dzisiaj wybieramy się na wycieczkę do Nowogrodu aby odkopać bunkier, później na poczęstunek zaprosił nas do swojego gabinetu prezydent Łomży" - mówi Pyczot. Uczestnicy obozu mają uczyć się rycerskiego fechtunku, a w sobotę kwestować na muszli koncertowej w Łomży na rzecz Domu Spokojnej Starości w Giełczynie. Dzieci, które odwiedzają harcerską stanicę na brak zajęcia nie narzekają. - Jest fajnie, bawimy się, układamy puzzle, gramy w różne gry - mówią. Wakacje dla dzieci na strzelnicy przygotowała oprócz harcerzy – także Rada Osiedla nr 12 i Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Krzysztof Cieśliński z ŁSM podkreśla, obóz harcerski cieszy się sporym zainteresowaniem małych mieszkańców miasta. Pokazała to już ubiegłoroczna frekwencja - wtedy w obozie wzięło udział 400 dzieci. 60 nocowało w harcerskich namiotach.
Osiedlowy obóz harcerski potrwa do 1 sierpnia. Równocześnie na byłej strzelnicy wojskowej odbywa się 8 już turniej piłki nożnej o puchar prezesa ŁSM. W tym roku biorą w nim udział 23 drużyny – łącznie około 250 młodych piłkarzy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę