Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Cleo na scenie w sylwestra i w gabinecie Prezydenta Łomży

Kinga Wityńska i Adrian Grzymkowski patrolują z przyjemnością Stary Rynek w sylwestra 2017, dbając o bezpieczeństwo medyczne: początkowo kilkuset osób, a po północy kilkukrotnie więcej. - Jest bezpiecznie, spokojnie, kulturalnie i raczej trzeźwo, jak na jeden dzień w roku, gdy wszyscy się bawią – ocenią zgodnie i wesoło 17-latki z Grupy Ratowniczej Nadzieja, twierdząc, że ta tendencja zabawy sylwestrowej w sercu lomżyńskiej starówki z roku na rok się poprawia. Do zgromadzonych przed sceną, na jezdni i chodnikach pierzei przemówił krótko o północy prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, zapowiadając piękny rok 600-lecia wielkiego jubileuszu nadania praw miejskich oraz życząc rozwoju miastu, zrealizowania inwestycji, a mieszkańcom radości i spełnienia marzeń. Cleo w dyskotekowym stylu dała pokaz żywiolowej radości, jakiej życzymy sobie na co dzień w 2018 r.

Kinga i Adrian byli jednym z patroli, jakie GR Nadzieja wystawiła między godz. 21. a przynajmniej  wpół do drugiej w nocy, nad czym pieczę sprawował niezmordowany komendant ksiądz Radosław Kubeł. Czwarty sylwester, jaki na Starym Rynku organizuje ekipa prezydenta na czele z naczelnik wydziału promocji Karoliną Krzykowską, robi na mnie dobre wrażenie: zabawa spójna, różnorodna i bezpieczna. Było kilka bójek, wszczętych między podpitymi zawadiakami, ale bez konsekwencji.  W tłumku wokół sceny jak zwykle szykowna i elegancka wiceprezydent Łomży Agnieszka Muzyk z efektownie upiętym blond kokiem, w jasnoczerwonym płaszczu z połami i puszystym kołnierzem. Prezydentka ma nadzieję, że roczne przygotowania do wielkiego jubileuszu 600-lecia miejskości Łomży przyniosą owoce w postaci odświeżenia świadomości historycznej i tożsamości kulturalnej mieszkańców miasta. Musi z tym się pospieszyć, gdyż pytani przeze mnie ludzie o sens i wymowę logo 600-lecia: 1418 – 2018 mieli pustkę na temat znaczenia pierwszej liczby. Prezentowane jako wizualizacja na fasadzie ratusza logo autorstwa malarza Romana Borawskiego jest ładne i co dalej?

 

„ Bardzo fajna, sympatyczna, urocza”

34-letnia Cleo na scenie Starego Rynku wypadła świeżo i dynamicznie, radośnie i autentycznie – delikatna uroda, czysty głos, dziewczęcy wdzięk: jak w telewizji i Eurowizji. Tłumy fanów czekały uprzejmie po koncercie wzdłuż barier, odgradzających proscenium od publiczności. Niektórzy fani jechali specjalnie na ten występ 900 km, jeden z oczeukjących na autograf i selfie z gwiazdą nawet z Islandii. Czasami gwiazdy boją się pozowania w ścisku z widzami, niepewne jakości wizerunku na zdjęciu – jednak to nie dylemat Cleo, pozującej chętnie, z uśmiechem i sympatycznymi tekstami. - Bardzo fajna, sympatyczna, urocza – ocenia para 18-latków z Łomży: Paulina Arent i Arkadiusz Siwik. Poznali się latem, w sierpniu 2017, złączyli w zakochaną parę. - Kłótnie były, ale umieliśmy się pogodzić – wyjawia Arek, zastanawiając nad przesłaniem 600-lecia Łomży z frontonu ratusza. Oboje znają przeboje Cleo, jak „My Słowianie” czy „Pali się”. Podoba im się konwencja śpiewu z mocnym i rytmicznym podbiciem elektronicznym utworów. Podobnie życzliwie ocenia piosenkarkę Cleo 13-letni Paweł Kurpiewski, który z dwoma kolegami spędzał sylwestra u rówieśnika Bartka Tyszki. Obaj proszą ochroniarzy o wpuszczenie do ratusza, gdzie w holu po godzinnym koncercie i dziesiątkach selfie Cleo rozmawiała z dziennikarzami, udzielając swobodnie i z dużym poczuciem humoru odpowiedzi na nieoczekiwane pytania. Obaj są też ciekawi, jaki wywiad z Cleo opublikuje 4lomza.pl... Przed Cleo występował discopolowy duet Mejk i rockowa grupa Farba, a po gwieździe wieczoru na scenie czarował skrzypcami Maestro Chives z Białegostoku z towarzyszeniem didżeja Grey'a. Jak dziś widać, dla łomżyńskiej grupy czy solisty zabrakło na inauguracji 600-lecia miejsca. - Idziemy do góry, rozwijamy się, kręcimy nowe teledyski – cieszył się skrzypek, białostoczanin, co ma do spełnienia marzenie jeszcze z 2017 r.: występ na festiwalu w Belgii i Ultra Festival w Miami.

Relacja: Mirosław Robert Derewońko

 

Zdj.: Magda Kraszewska, Grzegorz Daniluk (um.lomza.pl)

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę