Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Cleo i Maestro Chives w sylwestra w Łomży

2018 rok w Łomży będzie rokiem jubileuszowym, w którym miasto świętować będzie 600-lecie nadania mu praw miejskich przez Księcia Janusza I. Uczynił to w połowie czerwca 1418 roku, ale władze miasta w jubileuszowy rok chcą wejść z przytupem. Umożliwia to zabawa sylwestrowa na Starym Rynku, która w tym roku ma być wyjątkowo gorąca... Muzyka pop będzie mieszana z rytmami disco-polo i klubowymi przebojami w elektronicznym brzmieniu. Gwiazdą sylwestrowej zabawy będzie Cleo, ale prognozowane przelotne opady deszczu mogą nieco popsuć radosną atmosferę sylwestrowej nocy.

Cleo na szczyty list przebojów i popularności muzycznej w Polsce trafiła przed czterema laty wykonywanym w duecie z Donatanem utworem „My Słowianie”. Cleo i Donatan duetem już nie są, ale wokalistka na scenie radzi sobie z  powodzeniem także solo. Jest laureatką m.in. Eska Music Awards, TOPtrendy, Super Jedynki. Cleo w 2014 roku reprezentowała Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji, oraz została uznana najlepszym polskim wykonawcą podczas MTV Europe Music Awards 2016. W sylwestrową noc nim zaśpiewa w Łomży, wystąpi na transmitowanym w telewizji Sylwestrze TVN-u w Warszawie. Na scenę na Starym Rynku Cleo ma wyjść kwadrans po północy. Do północy zabawę w Łomży zapewniać mają inni. Imprezę rozpocznie występ Irminy i zespołu Leczsami. To zespół młodych ludzi grający – jak twierdzą -  rock chaotyczny, ale płynący z serca. Wokalistką jest Irmina Zabielska z Łomży, a zespół, aby dostać się na sylwestrową scenę, wygrał specjalnie ogłoszony  konkurs. 
Po nich scenę opanują „zawodowcy”. Najpierw ma to być gwiazda muzyki disco-polo – duet Mejk, a po niej pojawi się rockowy zespół Farba, który ma grać do samej północy. Wówczas, zamiast tradycyjnego w Łomży pokazu sztucznych ogni, tym razem ma być pokaz laserowy. To po nim i życzeniach, na scenie pojawi się ze swoim słowiańskim brzmieniem Cleo. Gwiazda na łomżyńskiej scenie ma prezentować się przez trzy kwadranse. Po niej ma pojawić się jeszcze Maestro Chives, a Łomżyńska Noc Sylwestrowa ma zakończyć się około godz. 2. w nocy już w 2018 roku – roku jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. 
Jak podkreślają władze miasta ta wyjątkowa noworoczna zabawa będzie również wyjątkowo kosztowna. Budżet na tegorocznego sylwestra na Starym Rynku sięga 180 tysięcy złotych, czyli jest znacząco wyższy niż dwóch poprzednich łącznie.

W związku z organizacją Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej nastąpią utrudnienie w ruchu drogowym. Od soboty 30 grudnia od godz. 15:00 zamknięte zostaną parkingi znajdujące się bezpośrednio przy Hali Targowej. W dniu Sylwestra zaś od godz. 17:00 będą wyłączone parkingi wokół Starego Rynku. Natomiast na czas trwania imprezy miejskiej, od godz. 21:00 do 2:00, nieprzejezdna będzie cała ulica Stary Rynek (zamknięty wjazd od ul. Rządowej) włącznie z odcinkiem bezpośrednio przed Ratuszem (od ul. Senatorskiej do ul. Woziwodzkiej).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę