Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Uroczyste otwarcie...

Modernizacja znajdującej się w budynkach parafii Krzyża Świętego w Łomży bazy wyjazdowej Grupy Ratowniczej Nadzieja kosztowała 40 tysięcy złotych. Większość pieniędzy pochodziła z dotacji od samorządu miasta, która została przeznaczona na zakup nowych automatycznie otwieranych bram garażowych. W środę w obecności m.in. wiceministra MSWiA, prezydenta miasta i biskupa pomocniczego uroczyście je otwarto.

Grupa Ratownicza Nadzieja powstała w 2008 roku przy parafii pw. Krzyża Św. w Łomży, a swoją pierwszą karetkę - poloneza – dostała z demobilu od Szpitala Wojewódzkiego rok później. Początkowo jedynie zabezpieczała imprezy parafialne, pielgrzymki i szkoliła młodych z ratownictwa medycznego. Od 2011 roku grupa coraz bardziej specjalizuje się także w poszukiwaniach osób zaginionych i rozwija swoje struktury także w innych miastach. W tym roku jej członkowie uczestniczyli w 80 akcjach, z których 27 dotyczyło poszukiwań osób zaginionych.
- Możemy działać dzięki wsparciu życzliwych nam ludzi – mówił ks dr. Radosław Kubeł założyciel i koordynator GR „Nadzieja”, dziękując za to wsparcie. W tym roku grupa pozyskała środki m.in. z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka”, który realizuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Za te pieniądze mogła kupić np. profesjonalnego quada wykorzystywanego do poszukiwań w trudno dostępnych terenach. 
Obecny na uroczystym otwarciu zmodernizowanej bazy wyjazdowej GR „Nadzieja”  wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński podkreślał, że Grupa zasługuje na wsparcie. Chwalił profesjonalne działania i podkreślał znaczenie wartości wychowawczych. - Tutaj młodzi ludzie odnajdują miejsce dla swoich szlachetnych celów i postaw. Gdyby takich grup było więcej w kraju, byłaby to najlepsza gwarancja przyszłości Polski – mówił wiceminister Zieliński.
Do pochwał ministra przyłączał się także nadinspektor Daniel Kołnierowicz, komendant wojewódzki policji w Białymstoku, choć przyznawał: „dopóki nie byłem komendantem wojewódzkim, to nie wiedziałem o waszym istnieniu”. 
GR Nadzieja od lat wspiera samorząd miasta. W ubiegłym roku samorząd dołożył do zakupu karetki, tym roku przeznaczył 30 tysięcy złotych na nowe bramy do garaży, w których przetrzymywane są karetki, i samochody poszukiwawcze „Nadziei”.  
- To środki wygospodarowane w budżecie miasta, które są dobrze wykorzystane – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślając, że członkowie grupy służą mieszkańcom Łomży i regionu. – Niesiecie pomoc drugiemu człowiekowi. Ta pomoc wypływa z Łomży. Jesteśmy z Was dumni – dodawał.
Wtórowała mu wiceprezydent Agnieszka Muzyk. - Nic tak się nie broni, jak dobra robota, a taką wykonujecie - mówiła. 
- Jesteście nadzieją Kościoła i Polski – podsumowywał biskup Tadeusz Bronakowski, który wraz z ks. Andrzejem Godlewski, proboszczem parafii pw. Krzyża Świętego poświęcił zmodernizowaną bazę wyjazdową GR „Nadzieja”.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę