Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Koreańczyki” w komendzie

- Tu potrzeby są największe – mówił Jarosław Zieliński wiceminister MSWiA podczas uroczystości przekazania do Komendy Miejskiej Policji w Łomży trzech nowych radiowozów. Samochody są oznakowane. To dwa z nich - Kia Ceed – trafiły do łomżyńskiej drogówki, trzeci - Hyundai i20 będzie użytkowany przez funkcjonariuszy wydziału prewencyjnego. Komenda otrzymała także cztery part nart i butów do nich, aby - jeśli spadnie śnieg – policjanci mogli pełnić służbę na stoku w Rybnie, a kilkudziesięciu funkcjonariuszy dodatkowo nagrody pieniężne „za dobrą służbę”.

Samochody kia kupiono w ramach rządowego programu modernizacji Policji, a na Hyundai połowę dołożył samorząd miasta. W sumie nowe radiowozy kosztowały ok. 170 tys. zł. Minister Zieliński, który wcześniej przekazał po jednym samochodzie w komendach w Suwałkach, Augustowie i Grajewie, tłumaczył, że tu jest ich więcej, „bo tu zaniedbania były szczególnie duże”.  Przypominał, że przed rokiem komenda w Łomży także otrzymała trzy radiowozy i podkreślał, że jest to możliwe dzięki specjalnemu czteroletniemu programowi modernizacji Policji, który opracował rząd. 
- Niech te pojazdy dobrze służą poprawie bezpieczeństwa na tej ziemi – mówił minister Zieliński przekazując funkcjonariuszom kluczyki do nowych radiowozów, które poświęcił biskup Tadeusz Bronakowski.

Minister Zieliński kilka minut później nagradzał blisko 40 policjantów z Łomży, Kolna Grajewa i Zambrowa. 
- Jestem z polskiej policji zadowolony(...) jest coraz lepiej – mówił minister Zieliński. -   podkreślając, że wszystkie wskaźniki są lepsze niż przed rokiem, a on dostrzega także „zmianę postaw” wśród policjantów. Co prawda wskazywał, że zdarzają się tu i ówdzie przypadki, a „niektóre napastliwe środowiska i media potrafią zrobić z igły widły”, to jak zaznaczał „źle nie jest”. - Policja pracuje bardzo dobrze i inne służby też, dlatego wynagradzać tych, którzy pracują najlepiej  - dodawał podkreślając, że w tym roku na nagrody dla policjantów w skali kraju przeznaczono 5 milionów złotych.  Z tej puli funkcjonariusze z województwa podlaskiego otrzymali 144 tysiące złotych.
- Nie pamiętam takich czasów, aby było tyle nagród i środków przekazanych na nagrody – mówił nadinspektor Daniel Kołnierowicz, komendant wojewódzki policji w Białymstoku, wykazując, że nagrody po 1000 zł otrzymał 100 funkcjonariuszy. 
Komendant Kołnierowicz dziękował ministrowi Zielińskiemu za te środki i ustawę modernizacyjną, wskutek której Garnizon Podlaski Policji otrzyma 40 samochodów. Dziękował też nagrodzonym policjantom „za dobrą pracę”. - Przez dobrą służbę, budujecie swoją karierę – mówił.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę