Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 sierpnia 2020 napisz DONOS@

2,5 mln złotych dla prawie 1500 rodzin na święta w gminie Łomża

Główne zdjęcie

Ok. 2,5 mln złotych na kilka dni przed świętami trafiło na konta mieszkańców naszej gminy. Taką kwotę wypłacił Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża osobom korzystającym ze świadczeń rodzinnych i 500+. - Pracownicy OPS dołożyli wszelkich starań, aby świadczenia rodzinne i wychowawcze zostały wypłacone jeszcze przed świętami, kiedy pieniądze są bardzo potrzebne – poinformowała Małgorzata Kozicka, kierownik OPS gminy Łomża.

Z przekazanych przez gmine informacji wynika, że do 19 grudnia pracownicy OPS pozytywnie rozpatrzyli 556 wniosków o przyznanie świadczeń rodzinnych (tj. zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek dla opiekuna, jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka, świadczenie rodzicielskie) oraz 928 wniosków o świadczenie 500+. W sumie urzędnicy gminnego OPS w grudniu wypłacili mieszkańcom prawie 2,5 mln złotych.
Ponadto pracownicy socjalni przyznali niezbędną pomoc materialną i rzeczową wszystkim osobom, które zgłosiły się do ośrodka. Potrzebujące rodziny otrzymały także produkty żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2017.

W nowym okresie zasiłkowym na realizację świadczeń rodzinnych Ośrodek Pomocy Społecznej planuje przeznaczyć kwotę 3 mln 200 tysięcy złotych, natomiast na świadczenia 500 plus - 8 mln złotych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę