Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

2,5 mln złotych dla prawie 1500 rodzin na święta w gminie Łomża

Ok. 2,5 mln złotych na kilka dni przed świętami trafiło na konta mieszkańców naszej gminy. Taką kwotę wypłacił Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża osobom korzystającym ze świadczeń rodzinnych i 500+. - Pracownicy OPS dołożyli wszelkich starań, aby świadczenia rodzinne i wychowawcze zostały wypłacone jeszcze przed świętami, kiedy pieniądze są bardzo potrzebne – poinformowała Małgorzata Kozicka, kierownik OPS gminy Łomża.

Z przekazanych przez gmine informacji wynika, że do 19 grudnia pracownicy OPS pozytywnie rozpatrzyli 556 wniosków o przyznanie świadczeń rodzinnych (tj. zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek dla opiekuna, jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka, świadczenie rodzicielskie) oraz 928 wniosków o świadczenie 500+. W sumie urzędnicy gminnego OPS w grudniu wypłacili mieszkańcom prawie 2,5 mln złotych.
Ponadto pracownicy socjalni przyznali niezbędną pomoc materialną i rzeczową wszystkim osobom, które zgłosiły się do ośrodka. Potrzebujące rodziny otrzymały także produkty żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2017.

W nowym okresie zasiłkowym na realizację świadczeń rodzinnych Ośrodek Pomocy Społecznej planuje przeznaczyć kwotę 3 mln 200 tysięcy złotych, natomiast na świadczenia 500 plus - 8 mln złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę