Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Kieszonkowcy w akcji

Rozpoczął się gorący tydzień przedświątecznych zakupów. Jest to również czas większej aktywności złodziei i oszustów. Łomżyńscy policjanci podają, że w ubiegły piątek otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży, do których doszło najprawdopodobniej podczas podróży autobusem.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło po godzinie 16:00. Z plecaka osoby pokrzywdzonej zniknął portfel, natomiast niespełna dwie godziny później mundurowi otrzymali informację o kradzieży kurtki, w której przechowywany był portfel i dokumenty. Policjanci szukają sprawców obu kradzieży i apelują o zachowanie ostrożności oraz zwracanie baczniejszej uwagi na swoje rzeczy osobiste.
- Okradanie zdenerwowanych i zmęczonych ludzi jest dla kieszonkowców szczególnie dogodne i bezpieczne w godzinach szczytu - podaje Ewelina Szlesińska, oficer prasowmy KMP w Łomży. - Z reguły atakują w tłoku podczas wsiadania czy opuszczania pojazdu. Wielokrotnie sami powodują ścisk i aranżują sytuacje absorbujące uwagę osoby okradanej. Taka sytuacja może mieć miejsce w sklepie podczas świątecznych zakupów jak i podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej, dlatego też zachowajmy ostrożność. 
Policjanci podkreślają, że kieszonkowcy działają przeważnie w grupach kilkuosobowych, rzadko w pojedynkę. Członkowie grup złodziejskich często mają przydzielone zadania: „robotnik” – kradnie, „tycer” - typuje przyszłą ofiarę, stwarza sztuczny tłok, „świeca” - prowadzi obserwację, a „konik” - przyjmuje od innego złodzieja skradzione przedmioty i znika.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę