Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Droga do Nowogrodu będzie remontowana

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie drogi 645 i S61 czyli zjazd z planowanej obwodnicy Kupisk Starych na planowaną obwodnicę Łomży

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku formalnie poinformował o wyborze oferty na rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 645 Łomża – Nowogród wraz z budową tzw. obejścia Starych Kupisk. Inwestycje ma prowadzić konsorcjum trzech lokalnych firm. Cena to ponad 53 miliony złotych, a droga ma być gotowa za dwa lata.

Przetarg na rozbudowę drogi Łomża - Nowogród ogłoszono w lipcu. Gdy we wrześniu PZDW otwierała koperty z ofertami informował, że na to zadanie przeznacza kwotę 33 mln 810 tys. zł. Okazało się, że to dużo poniżej wyceny z jedynej oferta jaką na przetarg wpłynęła. Złożyło ją   konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budownictw Komunikacyjnego z Łomży, a  w jego skład wchodzi także BIK-PROJEKT z Łomży i UNIBEP w Bielsku Podlaskim, który kilka lat wcześniej wykupił jedną z łomżyńskich firm drogowych. Ich cena za przebudowę drogi do Nowogrodu to 53 mln 392 tys. 409 zł i 46 gr. Aby móc rozstrzygnąć przetarg i wyłonić wykonawcę  samorządowe władze województwa musiały zwiększyć o blisko 20 mln zł środki przeznaczane na to zadanie z puli unijnych dotacji w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. To nastąpiło jeszcze pod koniec października, ale dopiero w połowie grudnia PZDW w Białystok dokonał formalnego rozstrzygnięcia przetargu i wyboru oferty. To oznacza, że prace przy przebudowie drogi ruszą w najbliższych miesiącach. Termin zakończenia prac wyznaczony jest na listopad 2019 roku.

Zatwierdzona przez wojewodę decyzja ZRID dotyczy budowy jezdni szerokości 7 metrów z konstrukcją nawierzchni przystosowaną do przenoszenia obciążenia ruchem KR5, umocnienie poboczy, a także m.in. budowę ciągu pieszo-rowerowego po lewej stronie projektowanej trasy o szerokość 3 m i budowę chodników w rejonie zatok autobusowych oraz na terenie zabudowanym o szerokość 2.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę