Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

Dobudowa ul. Zawadzkiej czeka na rozstrzygnięcie wojewody

Główne zdjęcie
Tu ma dalej poprowadzić dwujezdniowa ulica Zawadzka

Dobudowa dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej od skrzyżowania z Przykoszarową do skrzyżowania z Szosą do Mężenina ma być największym przedsięwzięciem miasta Łomży w przyszłym roku. Tylko na same prace budowlane trzeba będzie wydać 14 milionów złotych. Umowa na ich wykonanie miał być podpisana w tym roku, ale opóźnia się. Po odwołaniu trwa postępowanie wyjaśniające Wojewody Podlaskiego wobec wydanej we wrześniu przez prezydenta Łomży decyzji ZRID.

O planowanej przez władze miasta dobudowie dwujezdniowej ulic Zawadzkiej do zbudowanego kilka lat temu ronda na Szosie do Mężenina mówi się od kilku lat. Do tej pory realizację inwestycji uniemożliwiał brak środków. W połowie lipca zarząd województwa podlaskiego przyznał miastu ok. 30 milionów złotych unijnych dotacji, z których znaczna część ma być przeznaczona na dobudowę ul. Zawadzka. Aby móc zrealizować budowę około kilometra dwujezdniowej ulicy koniecznym okazał się podział około 20 działek prywatnych właścicieli i wywłaszczenie części gruntów pod szeroki pas drogowy. Poza budową dwujezdniowej ul. Zawadzkiej (jednia o przekroju 2x2), przy ulicy mają powstać także chodniki, ciągi pieszo – rowerowe, ścieżki rowerowe czy zatoki autobusowe. Poza tym mniej więcej w środku nowej drogi planowane jest do budowy rondo na skrzyżowaniu z ul. Chmielną. Już wiosną część mieszkańców osiedla przeciwstawiała się realizacji inwestycji w tak szerokim zakresie. Mimo to we wrześniu prezydent wydał decyzje ZRID – zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej zatwierdzając jej zakres, ale także podział działek i wywłaszczenia. W październiku miasto zebrało oferty od zainteresowanych budowa drogi firm. Najtańszą z ceną – 13 mln 995 tys. 118 zł i 55 gr. złożyło konsorcjum Unibep i PBK Łomża. Umowa miała być podpisana do początku grudnia, ale w związku z przeciągająca się procedurą  kontrolną Wojewody Podlaskiego wobec wydanej decyzji ZRID tzw. termin związania ofertą wykonawcy przedłużono do początku lutego. 
- Stanowisko wojewody znane będzie zgodnie z jego zawiadomieniem do 27. grudnia – przekazał Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży odpowiedzialny za miejskie inwestycje. - Z chwilą zakończenia czynności kontrolnych i pozytywnym rozstrzygnięciu przez wojewodę ustalony zostanie konkretny i możliwie szybki termin podpisania umowy na wykonanie zadania. 
Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym przedłużenie ulicy Zawadzkiej miałoby zostać wybudowane do 2 października 2018 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę