czwartek, 26 kwietnia 2018 napisz DONOS@

W Klinice Budzik wybudziła się Ola z Łomży

W Klinice Budzik dla Dorosłych w Olsztynie wybudziła się ze śpiączki 23-letnia Ola z Łomży. Jak podaje PAP młoda kobieta zapadła w śpiączkę wskutek infekcji centralnego układu nerwowego; teraz dzięki intensywnej rehabilitacji zaczyna już chodzić i wypowiada krótkie zdania.

Powołując się na mamę Oli PAP podaje, że 23-latka w marcu tego roku trafiła na oddział Intensywnej Opieki Medycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Po trzech miesiącach pobytu na oddziale intensywnej opieki, trafiła na inny oddział, a stamtąd we wrześniu do olsztyńskiej Kliniki Budzik dla Dorosłych. Dzięki intensywnej rehabilitacji specjalistom udało się wybudzić Olę do tego stopnia, że od dwóch dni zaczyna chodzić przy chodziku i wypowiada krótkie zdania.
Pochodząca z Łomży młoda kobeita, przed chorobą studiowała na 3. roku architektury Politechniki w Białymstoku.
Koordynator Kliniki Budzik dla Dorosłych w Olsztynie dr Łukasz Grabarczyk powiedział PAP, że łącznie ze śpiączki olsztyńscy specjaliści wybudzili już 14 pacjentów. Są to chorzy, którzy odzyskali pełną świadomość dzięki intensywnej rehabilitacji oraz ci, którym wszczepiono stymulatory. Klinika skupia się na kompleksowej opiece nad pacjentami, realizowane są różne formy rehabilitacji: cyberoko, stymulacje magnetyczne, kąpiele membranowe, perełkowe, rehabilitacja logopedyczna.


 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0