Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Wypada budowa lodowiska-rolkowiska i nowe przystanki, wchodzi ul. Szmaragdowa

Główne zdjęcie
Ulica Szmaragdowa w Łomży

W środę radni Łomży mają przyjąć budżet miasta na 2018 rok. Formalnie w porządku obrad jest jedynie „pierwsze” czytanie budżetu, ale ma spodziewany jest wniosek o przeprowadzenie podczas tej samej sesji także „drugiego” czytania i uchwalenie planu miejskich dochodów i wydatków na przyszły rok. W połowie listopada prezydenta Mariusz Chrzanowski przedstawił jego projekt, ale w poniedziałek zaproponował wprowadzenie kilku poprawek. Wśród nich jest rezygnacja z budowa zadaszonego lodowiska-rolkowiska na terenie „Orlika” przy ul. Katyńskiej a dochodzi budowa ulicy Szmaragdowej, na której realizacje zobowiązały się dołożyć spółdzielnia mieszkaniowa i developer, którzy budują tu blokowisko.

Na rezygnacji z budowy lodowiska-rolkowiska miasto ma zaoszczędzić w przyszłym roku 1 milion złotych, przy całościowym koszcie szacowanym na 6,5 mln zł. Władze liczyły, że połowę tej kwoty uda się pozyskać z środków zewnętrznych. 
Z przyszłorocznego planu budżetu prezydent wykreślił także instalacja nowoczesnych wiat przystankowych na terenie miasta. To miało być jeno z kosztowniejszych zadań - na przyszły rok wydatki szacowano na 4,3 mln zł, przy czym 3,87 mln zł miałoby pochodzić z dotacji o która miasto starało się w ramach partnerstwa z Kołomyją na Ukrainie. Projekt nie otrzymał dofinansowania. 
W miejsce wykreślanych prezydent zaproponował wprowadzenie nowego zadnia - „budowa ul. Szmaragdowej”. Na jego realizacje w budżecie ma być 700 tys. zł, przy czym SM Perspektywa i Development SJ Zacharzewski i Skowroński, którzy przy Szmaragdowej o kilku lat budują nowe blokowisko (powstało, bądź jest w trakcie budowy, 18 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w których docelowo znajdzie się około 1135 mieszkań) zadeklarowały dołożenie do inwestycji 200 tys. zł. 
Prezydent zaproponował także dołożenie prawie pół miliona złotych do zapisanych już wcześniej na przyszyły rok 100 tys. zł na budowę nowych ulic na Os. Wschód. Rozpisane na kilka kolejnych lat inwestycje na tym osiedlu szacowane są na ok. 9 mln zł. 

W sumie w stosunku do przedstawionego w listopadzie projektu budżetu Łomży na 2018 rok prezydent zaproponował obniżenie dochodów i wydatków o ponad 3 mln zł. Dochody mają wynieść 368 mln zł, a wydatki niemal 397 mln zł. Zmiany nie powoduję zmniejszenia deficytu budżetowego, który planowany jest w wysokości 28,7 mln zł, ani zmniejszenia planowanego do zaciągnięcia kolejnego kredytu w wysokości 38,5 mln zł. 

zobacz: Czekają na prawdziwą ulicę

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę