Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 września 2022 napisz DONOS@

Księcia Stanisława na koniec

W ubiegły wtorek ulica Zawady Przedmieście, w piątek ulica Modrzewiowa, a dziś ulica Księcia Stanisława. To niewielkie ulice, które w Łomży zbudowano w tym roku, i w ciągu tygodnia na wszystkich zorganizowano uroczystości ich otwarcia z udziałem księdza biskup Janusza Stepnowskiego - ordynariusza łomżyńskiego, który wszystkie osobiście wyświęcał. I choć w tym roku w Łomży drogowcy przebudowywali także znacznie ważniejsze miejskie ulice – np. Sikorskiego i Polową, to prezydent Mariusz Chrzanowski niespodziewanie ogłosił, że dziś kończymy sezon otwarć ulic.

Ostatnia w serii otwieranych i święconych ulic to sięgacz od ul. Szosa Zambrowska do ul. Ks. Anny w Łomży. Zlecenie na jej budowę Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego otrzymało przed wakacjami. Zgodnie z przetargiem prace miały być zakończone do listopada, a za zbudowanie uliczki o długości około 320 metrów miasto zapłaciło jej niemal 1,1 mln zł. Nowa droga jest użytkowana przez mieszkańców okolicznych bloków już od kilku tygodni. Dziś rano, nim uroczyście ją otwarto i poświęcono, prezydent Mariusz Chrzanowski zdążył jeszcze podpisać zarządzenie, w którym formalnie wyraził zgodę na nadanie drodze wewnętrznej nazwy ul. Księcia Stanisława.

I jeszcze jedna ciekawostka. Z uroczystości na uroczystość otwierania ulic w Łomży do przecinania wstęgi staje coraz więcej lokalnych vipów. Na ulicy Zawady Przedmieście było ich 8, na ul. Modrzewiowej 9, a dziś za nożyczki chwyciło już 11 osób.

220810024636.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę