Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Skąd takie upały?

Nad naszym województwem niebo wciąż pogodne, w dzień pojawiają się na nim jedynie płaskie cumulusy. Jest ich jednak tak mało, że nie są w stanie ograniczyć dopływu ciepła od słońca i dlatego od kilku dni z nieba leje się przysłowiowy żar. Do takiego rozwoju chmur przyczynia się ogromny wyż, który swoim zasięgiem obejmuje niemal połowę Europy, w tym Podlaskie. Wzajemne położenie dwóch głównych układów barycznych, potężnego wyżu nad północnym Atlantykiem i niżu nad Bałkanami, sprawia, że nad kontynentem od kilku dni występuje rzadko spotykany przepływ powietrza, kształtem przypominający meandrującą rzekę.

Po północnych obrzeżach wyżu, znad gorącego kontynentu amerykańskiego! płynie na wschód ciepłe powietrze, które dalej wędruje przez Skandynawię i Bałtyk. Tu zmienia kierunek i poprzez środkową Polskę trafia aż nad Alpy i Lazurowe Wybrzeże. Następnie dociera do Grecji, a stamtąd nad Morze Czarne, Krym i Morze Azowskie. Środa będzie w naszym województwie niemal identyczna, jak weekend i pierwsze dni tygodnia. Najchłodniej - choć i tak nieznośnie gorąco - będzie na północy regionu - mieszkańcy Suwalszczyzny mogą się dziś spodziewać 27 stopni, w okolicach Białegostoku i Łomży temperatura sięgnie po południu trzydziestki. Dopiero wieczorem lokalnie może pokropić, jednak niezbyt intensywnie, gdzieniegdzie przejdą też burze. Jutro pogoda i temperatura bez większych zmian.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę