Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Nadciąga śnieżyca

Synoptycy nie mają wątpliwości - do regionu zbliża się pierwsza śnieżyca. Tomasz Siemieniuk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW prognozuje, że jutro przyrost pokrywy śnieżnej na południu i w centrum województwa podlaskiego może wynieść od 3 cm do 8 cm.

Śnieżne oznaki zimy  mają nad region dotrzeć już dziś po południu  spodziewane są okresowe opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami samego śniegu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 1°C do 2°C. Nocą niewiele chłodniej – temperatura minimalna od -1°C do 0°C i okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu.
W czwartek temperatura podobna do tej z środy, ale śniegu ma popadać więcej. Synoptycy szacują, że przyrost pokrywy śnieżnej na południu i w centrum województwa może wynieść od 3 cm do nawet 8 cm, przy czym numeryczne prognozy pogody wskazują że większych opadów śniegu w Łomży należy spodziewać się do czwartkowego późnego popołudnia do piątkowego przedpołudnia.

Tymczasem miejskie służby już w pierwszej połowie listopada zapewniały, że są dobrze przygotowane na nadejście zimy. 
- Wyznaczeni pracownicy nadzoru na bieżąco analizują sytuację pogodową, komunikaty Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Województwa Podlaskiego, Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łomży  oraz prognozy dostępne w mediach i na stronach internetowych – informował Marek Olbryś, dyrektor MPGKiM ZB w Łomży. - Uzyskane informacje są na bieżąco analizowane i uwzględniane podczas planowania zadań oraz układania planów pracy poszczególnych zakładów.
Dyrektor MPGKiM dodaje, że w przypadku wystąpienia długotrwałych następujących po sobie opadów śniegu czy gołoledzi przedsiębiorstwo jest przygotowane do zmiany organizacji pracy  i całodobowego prowadzenia akcji.
MPGKiM dysponuje 22 pojazdami przeznaczonymi do prowadzenia akcji zimowej na drogach i ciągach pieszych w obrębie miasta. Na potrzeby likwidacji śliskości w okresie zimowym 2017/2018 zabezpieczono 1325 t soli drogowej, a na terenie miasta rozstawiono już 463 szt pojemników na mieszankę piaskowo-solną przeznaczoną do ręcznej likwidacji śliskości na chodnikach, przejściach przez jezdnię, przystankach, czy dojściach do śmietników, itp.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę