Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pijanego rajd bez opon

Trzech pijanych kierowców zatrzymali wczoraj łomżyńscy policjanci. Wszyscy wpadli po telefonicznych zgłoszeniach od innych kierowców, którzy podejrzewali, że tamci mogą jechać pd wpływem alkoholu. Jeden z nich jechał na samych felgach, po czym zostawił auto i dalej poszedł pieszo. Gdy go znaleźli policjanci oświadczył, że z kół zeszło mu powietrze... Miał 1,72 promila alkoholu.

Dwóch pijanych kierowców zatrzymano noc a soboty na niedziele, trzeciego w nocy z niedzieli na poniedziałek. Pierwszy około 2. w nocy wpadł 54-letni kierowca ciągnika rolniczego. Po telefonicznym zgłoszeniu policjanci zatrzymali go na terenie gminy Śniadowo. Badania wykazały, że mężczyzna ma 1,95 promila alkoholu i nie ma przy sobie dokumentów. 54-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań, a jego traktor na policyjny parking strzeżony. 
Drugi z pijanych kierowców – także po niezgłuszeniu telefonicznym został zatrzymany ok. godz. 5. rano na Alei Legionów. 26-latek kierował audi mając w sobie 2,27 promila alkoholu. Mężczyźnie natychmiast zatrzymano prawo jazdy. 
Trzeci z pijanych kierowców jechał lanosem ulicą Poznańską. Zgłoszenie jakie policjanci otrzymali tuż przed godz. 23.00 dotyczyło kierowcy auta, który jedzie samochodem, od którego w czasie jazdy miało odpaść koło. Policyjny patrol w okolicy przejazdu kolejowego na Poznańskiej zauważył leżącą z boku jezdni oponę, a kilkadziesiąt metrów dalej kolejną.  Jak relacjonuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży ślady na asfalcie doprowadziły policjantów na pobliską stację paliw, gdzie stał lanos bez opon z lewej strony. W pobliżu auta nie było nikogo. Po sprawdzeniu w bazie danych szybko ustalono do kogo należy samochód i gdzie mieszka właściciel, ale w domu też go nie było. Około pół godziny później inny policyjny patrol legitymował idącego pieszo 59-letniego mężczyznę, którym okazał się właściciel lanosa. Był pijany – miał 1,72 promila alkoholu w organizmie i oświadczył policjantom, że samochód zostawił, bo w kołach nie było powietrza. 59-latek zastał zatrzymany na komendzie do wytrzeźwienia. 
Wszyscy trzej pijani kierowcy będą odpowiadać przed sądem. Grozi im nie tylko utrata prawa jazdy, ale nawet do 2 lat więzienia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę