Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Wylewają Legionów

Od poniedziałku sparaliżowana jest komunikacja w centrum Łomży. Ekipy Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego wylewają „warstwę wiążąca nawierzchni jezdni” na Alei Legionów, przez co część ulicy i skrzyżowanie Legionów z ulicą Sikorskiego wyłączone są z ruchu. Tak będzie jeszcze do piątku, przy czym w środę ekipy przenoszą się na drugi pas ruchu.

Jak podkreślają specjaliści ułożenie warstwy wiążącej jest jednym z najważniejszych procesów podczas budowy drogi. To tzw. „fundament” pod warstwą ścieralną – „dywanikiem” - od jakości ułożenia tej warstwy zależy jak po kilku latach będzie wyglądała cała droga. To tu powstają największe naprężenia odpowiadające za powstanie kolein, i tu w spodzie warstw bitumicznych powstają spękania zmęczeniowe, które później powodują, że na górze tworzą się szczeliny i w efekcie dziury...
Przez dwa dni – w poniedziałek i wtorek - warstwa wiążąca wylewana była po wschodniej stronie Alei Legionów. Teraz przyszedł czas na część zachodnią - tę bliżej dworca PKS. Ruch obustronny będzie odbywał się drugim pasem ruchu. W związku z powyższymi ograniczeniami – jak informuje Biuro Prasowe ratusza - będzie obowiązywał zakaz skrętu, w ulicę Sikorskiego w lewo i w prawo (jadąc od Warszawy do Pl. Kościuszki), natomiast w kierunku odwrotnym kierowcy nie będą mogli wykonać skrętu w lewo w kierunku na Zambrów. Będzie również obowiązywał zakaz skrętu w ul. Dworcową i Kopernika dla jadących od strony Warszawy.
Przypomnijmy zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli wykonawcy remont tego odcinaka Alei Legionów powinien zakończyć się mniej więcej za miesiąc. Koszt całej inwestycji to 4 636 000 zł

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę