Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Paczka niestandardowa – przesyłka specjalnej troski

Nieregularny kształt, wystające elementy, większa masa – to cechy charakterystyczne dla paczki, której nie można przekazać do automatycznego sortowania. Dlatego przedmioty takie jak rowery, meble czy opony traktowane są jak przesyłki niestandardowe.

 

Przesyłki kurierskie cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. W „Raporcie o stanie rynku pocztowego w 2016 roku”, przygotowanym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, można przeczytać, że w ubiegłym roku udział segmentu przesyłek kurierskich zyskał rekordowy udział. Przychody z przesyłek kurierskich wzrosły o 11,62% w stosunku do roku 2015 i aż o 32,23% w stosunku do roku 2014. Z kolei przychody z przesyłek listowych spadły odpowiednio o 6,24% oraz 12,95% (źródło: http://en.uke.gov.pl/files/?id_plik=27364).

Nie dla automatycznego sortera

Rower, worek z karmą lub innym produktem sypkim, 3-4opony w jednej przesyłce, puszki z farbą, części samochodowe – to przykłady przedmiotów, które trudno wysłać w sposób standardowy – zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granice. Nie mniejszy problem sprawiają meble wolnostojące, takie jak fotel czy krzesło, a także kanistry, elementy blacharskie, żywe rośliny, sadzonki czy telewizory. Wszystkie tego typu przedmioty traktowane są jako przesyłki niestandardowe, czyli niepodlegające automatycznemu sortowaniu.

Nietypowe pod każdym względem

Za kurierskie przesyłki niestandardowe uważane są wszystkie paczki o nietypowej zawartości, wymiarach (długości, szerokości i głębokości) większych niż standardowo przyjęte oraz o masie przekraczającej dopuszczalną. Takich towarów nie da się zapakować w tradycyjny sześcienny karton (mają one bowiem często kształt tuby, walca itp.), a tylko takie opakowanie bez problemu zmieści się do automatycznego sortera. Poza tym przesyłki takie cechują się wystającymi elementami; bywa też, że posiadają zawartość, która może ulec uszkodzeniu lub spowodować zniszczenie innych przesyłek, bądź nawet zagrożenie podczas realizacji czynności transportowych.

Odpowiednio zapakować

Jak należy odpowiednio przygotować nietypowe przesyłki, aby bez problemu dotarły do adresata? Zapakowanie niestandardowej paczki może wydawać się sporym wyzwaniem. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby dokładnie zabezpieczyć cały przedmiot, nie zostawiając niezabezpieczonych elementów. Kiedy w grę wchodzą meble tapicerowane czy inne towary wyprodukowane z tkanin, warto użyć opakowania foliowego. Dla większego bezpieczeństwa można skorzystać z dodatkowych wzmocnień w formie taśm czy tektury. W przypadku przesyłki niesortowalnej etykietę z adresem najlepiej umieścić na płaskiej powierzchni produktu.

Kiedy już przesyłka będzie gotowa, czyli zapakowana zgodnie z instrukcją, wówczas można zamówić kuriera, np. korzystając ze strony https://www.euro-paka.pl/, i wysłać ją do Anglii bądź w dowolne inne miejsce w Polsce lub na świecie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę