Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Areszt za seks z 14-latką

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił wczoraj 31-letni mężczyzna. Sąd Rejonowy w Łomży zastosował ten środek w związku postawionymi mu przez prokuraturę zarzutami obcowania płciowego z niespełna 14-letnią dziewczynką. Z ustaleń śledczych wynika, że godziła się ona się na stosunek z mężczyzną i na przestrzeni kilku miesięcy miało dojść do dwóch zbliżeń.

Dariusz Błażejczyk, zastępca prokuratora Rejonowego w Łomży informuje, że zarówno tymczasowo aresztowany 31-letni mężczyzna jak i 14-latka są mieszkańcami powiatu łomżyńskiego. Znają się, bo on jest kolegą jej brata. Mimo, że formalnie do gwałtu nie doszło - bo oboje godzili się na współżycie, to jednak mężczyzna dopuścił się przestępstwa – bo w Polsce seks z małoletnim poniżej lat 15 jest zakazany.  

Zgodnie z artykułem 200 § 1 Kodeksu karnego: kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę