Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rowerzystów i motorowerzystów coraz więcej

Około 700 osób – młodych mieszkańców Łomży – zdobyło w czerwcu karty rowerowe i motorowerowe. Co ciekawe więcej jest tych drugich. Stosunek nastolatków ubiegających się o karty motorowerowe do tych chcących jeździć tylko rowerami wynosił 2 : 1. Chętnych na legalne prowadzenie dwóch kółek jest tak wielu, że WORD postanowił że w lipcu też zorganizuje egzaminy na karty moto i rowerowe.

Aby móc zdawać na kartę rowerową trzeba mieć ukończone 10 lat, a na motorowerową 13 lat. Karty wydaje szkołą do której chodzi uczeń, ale wcześniej trzeba wykazać się nie tylko wiekiem ale także niezbędnymi kwalifikacjami. Zgodnie z wymaganiami prawa o ruchu drogowym kwalifikacje te mogą sprawdzać: nauczyciel wychowania komunikacyjnego uprawniony przez dyrektora szkoły, policjant posiadający specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ruchu drogowego i egzaminator.
W soboty - najbliższą 16 lipca - i 30 lipca Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego organizuje dni otwarte. Wówczas to nastolatkowie będą mogli wykazać się umiejętnościami jazdy na rowerze i motorowerze, a także wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Egzaminy odbywać się będą w godzinach od 9.00 do 14.00 i co ważne będą bezpłatne. Ci którzy je zdadzą otrzymają specjalne zaświadczenia na podstawie których dyrektorzy w szkołach wydadzą im dokumenty uprawniające do jazdy na rowerze lub motorowerze.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę