Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Remont Zjazdu przed zimą

Główne zdjęcie
Ul. Zjazd

W piątek planowane jest rozpoczęcie remontu nawierzchni ulicy Zjazd w Łomży, stanowiącej odcinek dróg krajowych nr 61 i 63. Prace na dwóch odcinkach ulicy o łącznej długości ok. 900 metrów, prowadzone będą przez dwa najbliższe weekendy. W trakcie prac ulica ma być przejezdna, ale z ruchem wahadłowym, co spowoduje bardzo poważne utrudnienia w ruchu. Ratusz zapowiada, że aby skrócić czas pracy do minimum i zminimalizować uciążliwości dla kierowców, roboty prowadzone będą w systemie wielozmianowym i ciągłym.

O planowanym większym remoncie ulicy Zjazd mówi się już od czerwca. Wówczas poinformowano, że Łomża otrzymała 777 tys. zł z tzw. rezerwy mostowej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na modernizację ulicy prowadzącej do Piątnicy. Ulicą Zjazd  przebiegają dwie drogi krajowe nr 61 i 63, którą jadą ciężkie tiry skutecznie niszcząc jej nawierzchnię. Teraz miejscy urzędnicy do wymiany wskazali dwa dłuższe odcinku ulicy. Pierwszy ma długość około 320 metrów mierząc od Ronda Tadeusza Kościuszki, a drugi ok. 600 metrów od okolic głównego wejścia na stadion miejski w kierunku mostu na Narwi. W odpowiedzi na miejski przetarg ofertę na remont ul. Zjazd złożyło tylko konsorcjum dwóch łomżyńskich firm Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego i BIK-PROJEKT. Prace wyceniło na niemal równe 2 miliony złotych, czyli o blisko 300 tysięcy złotych więcej niż planowały władze. Ostatecznie środki zwiększono i w piątek mają rozpocząć się prace – poinformował ratusz ostrzegając przed możliwymi dużymi utrudnieniami w ruchu. 
Łukasz Czech z rausza zapowiada, że aby zredukować liczbę ciężarówek jadących w tym czasie tranzytem przez Łomżę, zastosowane zostaną specjalne środki. Przez CB Radio w Ostrowi Mazowieckiej i Grajewie nadawane maja być informacje o prowadzonych robotach drogowych w Łomży i zalecających objazdy przez Białystok. Na ciągu tranzytowym od strony Ostrowi Mazowieckiej (droga wojewódzka 677), na skrzyżowaniu Al. Legionów z ul. Poznańską, ruch tranzytowy będzie przekierowany na Szosę do Mężenina. 
- Należy jednak liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu przy wjeździe/wyjeździe z miasta od strony Piątnicy, jak i w samej Łomży – ostrzega Czech prosząc w imieniu władz miasta kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę