Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Wreszcie ruszył nabór na bony

Miały ruszyć dwa miesiące temu. W środę Urząd Miejski w Łomży poinformował, że rusza nabór wniosków na szkolenia i kursy w ramach projektu „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki 3.2.1/3.2.2 RPO”. Jest się o co starać: na dofinansowanie studiów podyplomowych, kursów języków, zajęć z informatyki, szkoleń na kwalifikacje i uprawnienia w ciągu 3 lat można dostać do 24 tys. zł

Grupa bonów edukacyjnych może objąć kilka szkoleń (np. z informatyki i hiszpańskiego), lecz nie może przekraczać 9 tys. zł na osobę: trzeba mieć swój wkład własny w opłacie ok. 10 – 12 procent. Szkolenia nadające kwalifikacje i pozwalające rozszerzyć umiejętności zawodowe dofinansowane będą do 15 tys. zł, z ok. 10 do 12 procent wkładu własnego. 
Bon może uzyskać osoba pełnoletnia (18 +) zamieszkująca subregion łomżyński rozumiany jako obszar powiatów: m. Łomża, bielskiego, hajnowskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, siemiatyckiego, zambrowskiego oraz wysokomazowieckiego; bez względu na status: pracująca czy bezrobotna. W przypadku szkoleń językowych, komputerowych, studiów podyplomowych oraz kursów umiejętności ogólnych preferencje przewidziane są dla osób: powyżej 50 roku życia,  zamieszkujących tereny wiejskie i  osób posiadających maksymalnie wykształcenie ponadgimnazjalne. W przypadku kwalifikacyjnych kursów zawodowych i kursów umiejętności zawodowych preferencje przewidziane są dla osób zamieszkujących tereny wiejskie.

Projekt realizowany jest przez Miasto Łomża w partnerstwie z 7 powiatami oraz Naczelną Organizacją Techniczną w Łomży. Jego całkowita wartość wynosi ponad 45,5 mln zł, zaś uzyskane dofinansowanie wynosi 40,8 mln zł. 
Biuro dla mieszkańców Łomży mieści się w Urzędzie Miejskim w Łomży, pok. nr 13 (parter), tel. (86) 2156727. Dla mieszkańców powiatu łomżyńskiego w Starostwie Powiatowym przy ul. Szosa Zambrowska 1/27 (pokój nr 425 i 426), Kolna i powiatu kolneńskiego w Powiatowym Urządzie Pracy w Kolnie ul. Wojska Polskiego 46 (pokój nr 9) a Zambrowa i powiatu zambrowskiego w Bursie Szkolnej nr 1 ul. Obwodowa 2 w Zambrowie (pokój nr 212 i 213).

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę