Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Potrącona na przejściu dla pieszych

Kobieta, pielęgniarka z łomżyńskiego szpitala, została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych prowadzącym przez Aleję Piłsudskiego przy wjeździe do szpitala. Ranna – ze złamaną nogą - została zabrana przez ekipę karetki pogotowia na izbę przyjęć. Policja podaje, że był to kolejny wypadek w tym miejscu.

Do wypadku doszło około godz. 6.50. Kierowcy mówią, że było jeszcze szarówka, ale oświetlenie uliczne było już wyłączone. Kobieta była na przejściu dla pieszych, gdy uderzył w nią ford focus. Policja podaje, że kierowca był trzeźwy, ale prawdodpodbnie nie dostosował prędkości jazdy do warunków i widoczności.

Skrzyżowania Alei Piłsudskiego z drogą wjazdową do szpitala to najbardziej niebezpieczne miejsce w mieście. Nawracają tu także kierowcy, który z oddalonej o około 100 metrów ul. Kazańskiej chcieliby jechać w lewą stronę dlatego bardzo często dochodzi tu do stłuczek i wypadków. Władze miasta od dłuższego czasu obiecują wprowadzenie zmian w organizacji ruchu i kilka przebudów tego odcinka Piłsudskiego m.in. budowę nowego ronda na wjeździe do szpitala i sygnalizacje świetlną na skrzyżowaniu z Kazańską. Początkowo obiecywano, że wszystko zostanie zrobione do końca tego roku. Przed miesiącem prezydent Mariusz Chrzanowski przyznawał, że to się nie uda. Zapewniano, że skrzyżowanie z ul. Kazańską będzie przebudowane najpóźniej do końca marca przyszłego roku. Kilka dni temu ratusz ogłosił przetarg na to zadania, ale termin to koniec maja. 
- Okazuje się, że przy wykonywaniu prac trzeba będzie przełożyć magistralę gazową, na co możemy nie uzyskać pozwolenia w okresie zimowym – tłumaczy Łukasz Czech z ratusza.
Kiedy przy szpitalu miałoby zostać zbudowane rondo – tego nie wiadomo. Miejscy urzędnicy podają, że realizacja planowana jest w przyszłym roku, ale konkretne terminy na tym etapie nie są jeszcze znane.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę