Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Przed godziną 18. dyżurny łomżyńskiej komendy Policji został telefonicznie powiadomiony o człowieku leżącym przy jednym z bloków przy ul. Prusa. Okazało się, że 58-latek - najprawdopodobniej osoba bezdomna – był skrajnie wyziębiony i nie mógł się samodzielnie poruszać. Wstępne badania wskazywały, że temperatura jego ciała spadła poniżej 30 st. Celsjusza. Dzięki informacji od mieszkańca mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży dziękując za to zgłoszenie podkreśla, że gdyby nie ta informacja 58-latek mógł pod blokiem nawet umrzeć. Apeluje, aby nie stronić od udzielania pomocy osobom potrzebującym. – To nasza powinność - podkreśla. 
Jeżeli widzisz potrzebującego pomocy bezdomnego, głodnego, zmarzniętego nie bądź obojętny. Możesz mu pomóc i np. przekazać informację o jego miejscu przebywania. Zadzwoń pod jeden z poniższych bezpłatnych numerów czynnych całą dobę: 112 numer alarmowy, 997 - policja, 998 - straż pożarna lub 999 - pogotowie ratunkowe.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę