Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.gazeta.pl

ŁKS Łomża wyjechał na zgrupowanie

Piłkarze ŁKS-u Łomża wyjechali wczoraj na 10-dniowe zgrupowanie do Białej Podlaskiej. - Wskoczyliśmy na miejsce Legii Warszawa, która tutaj rokrocznie przyjeżdżała - mówi Jerzy Engel junior, trener łomżan

Trener łomżan Jerzy Engel junior po sobotnich sparingach z Jagiellonią (3:3 i 0:7) miał zdradzić, kto zasili łomżyńską drużynę przed kolejnym sezonem. Ale zmienił zdanie.

- Zabieram na zgrupowanie 26 piłkarzy, a kadra docelowo liczyć będzie tylko 22 osoby - tłumaczy trener. - Nikt nie będzie pewny miejsca w składzie, dlatego powinna wzrosnąć rywalizacja w drużynie.

Trener chciał ściągnąć do ŁKS-u doświadczonych zawodników trzecioligowych, jednak nic z tego nie wyszło:

- Otrzymali oferty z klubów pierwszej i drugiej ligi - mówi. - Myślałem m.in. o Piotrze Petaszu z Mazowsza Grójec, jednak zawodnik trafił do Ruchu Chorzów. Dlatego zmieniłem koncepcję i będę stawiał na młodych piłkarzy z Grajewa, Ostrołęki czy też Białegostoku.

Problemem łomżyńskiej ekipy są też młodzieżowcy, a właściwie ich brak. Ten status straci w nadchodzącym sezonie trzech zawodników ŁKS-u: Rafał Boguski, Karol Bortnik i Jakub Maćkowski.

- Na dodatek w klubie nie są prowadzone grupy młodzieżowe roczników 86-88 - mówi trener Engel. - Przez to trzeba tracić czas i klubowe środki na szukanie młodych piłkarzy w innych ekipach. Na obóz jedzie z nami Łukasz Szary. To młodzieżowiec, który zapewne zostanie w klubie. Na zgrupowaniu będzie także 20-latek z Nigerii. Został ściągnięty do kraju przez Cracovię, jednak nie przebił się do pierwszego składu drużyny. O reszcie piłkarzy nie ma co mówić, bo będzie wśród nich spora rotacja. Jak podpiszemy z kimś umowę, na pewno o tym poinformujemy.

Trener Engel w trakcie zgrupowania będzie miał okazję przyjrzeć się młodym zawodnikom rocznika 86, bo w pobliskich Siemiatyczach odbędzie się finał mistrzostw Polski juniorów starszych.

- Wśród finalistów są: Wisła Kraków, SMS Łódź i Polonia Warszawa, z którymi mamy dobre kontakty - nie kryje trener ŁKS-u. - Może kogoś tam wypatrzymy.

Drużyna na zgrupowaniu popracuje nad przygotowaniem fizycznym: siłą, wytrzymałością i szybkością. Trener Engel zapowiada szlifowanie taktyki oraz nawet trzy treningi dziennie. Łomżanie wybrali ośrodek w Białej Podlaskiej - ten sam, do którego co roku o tej porze przyjeżdżała stołeczna Legia. Tym razem legioniści wybrali Austrię, co wykorzystał ŁKS.

- Do naszej dyspozycji będą obiekty Akademii Wychowania Fizycznego - dodaje trener Engel. - W tym nowoczesne boisko, na którym będziemy spędzać każdą wolną chwilę.

W trakcie obozu łomżanie rozegrają trzy mecze. Najbliższy z Mlekovitą Wysokie Mazowieckie odbędzie się jutro.

źródło: Gazeta Wyborcza 12.07.2005

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę