Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Pijani uczniowie pobili nauczyciela

Ma złamany nos, rozciętą wargę, popodbijane oczy i sińce na głowie i nogach. Nauczyciel jednej z łomżyńskich szkół średnich został pobity przez dwóch nastolatków – uczniów innych szkół średnich w mieście. Obaj byli pijani. Jeden miał 2 promile alkoholu w organizmie, drugi prawie 1,6 promila. Do bulwersującego zdarzenia doszło w ubiegły piątek około 18.30 przy ul. Spółdzielczej w Łomży.

Jak przekazuje Dariusz Błażejczyk, zastępca Prokuratora Rejonowego w Łomży, mężczyzna wówczas wyszedł z bloku do zaparkowanego na parkingu samochodu. Widział idących w jego stronę dwóch młodzieńców, którzy wyglądali tak, jak gdyby byli pod wpływem alkoholu – jeden miał się nawet zataczać. Według relacji pokrzywdzonego nastolatkowie nagle zaczęli krzyczeń. Mężczyzna miał ich uspokajać i ostrzegać, że zadzwoni na policję. Doszło wówczas do spięcia, a nastolatkowie zaczęli go bić, przewrócili na ziemię i kopali. Napastników z pomocą pokrzywdzonego obezwładnił i zatrzymał przejeżdżający obok funkcjonariusz urzędu celnego. Okazało się, że to uczniowie dwóch łomżyńskich szkół średnich, a jeden z nich jest „sportowcem” walki.  
- Pobity mężczyzna, który jest nauczycielem, nie wiąże zajścia z wykonywanym przez siebie zajęciem – mówi prokurator Dariusz Błażejczyk, zaznaczając, że napastnicy są uczniami dwóch innych szkół średnich. 
Pobity nauczyciel trafił do szpitala, gdzie spędził kilka dni. Według ustaleń lekarzy w starciu z uczniami doznał m.in. złamania kości nosowej i licznych sińców.
Policyjne badania potwierdziły natomiast, że napastnicy byli pijani. Jeden z nich miał 2 promile alkoholu w organizmie, drugi prawie 1,6 promila. Obaj uczniowie łomżyńskich szkół średnich za pobicie mają odpowiadać przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
- Obaj odmówili składania wyjaśnień i nie chcieli ustosunkować się do stawianych im zarzutów  – zaznacza prokurator Błażejczyk.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę