Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Fabryka mebli za kratami

Główne zdjęcie
Drew-Bet rozpocznie produkcję mebli w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze (fot. por. Dariusz Śmiechowski)

W Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze mają być produkowane meble. Właściciel łomżyńskiej firmy Drew-Bet podpisał umowę z dyrektorem wiezienia na wynajem powstającej tu hali produkcyjnej pod produkcję mebli. Pracę w niej ma znaleźć blisko 100 osadzonych.

Umowę o wynajęciu więziennej hali podpisali ppłk Adam Kozioł, dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze i Beata Smugarzewska, przedstawicielka firmy Drew-Bet. Jak przekazuje por. Dariusz Śmiechowski z ZK w Czerwonym Borze, nowa hala produkcyjna powstaje jako realizacja rządowego projektu „Praca dla więźniów”. Program „Praca dla Więźniów” to zainicjowany przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego w 2016 r. oraz realizowany przez Służbę Więzienną program wspierania szeroko rozumianej readaptacji społecznej osób przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych, a w szczególności ich aktywizacji zawodowej.

Zakład Karny w Czerwonym Borze jest zakładem karnym typu zamkniętego, półotwartego i otwartego. Przeznaczony jest dla: tymczasowo aresztowanych, skazanych dorosłych odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy w zakładzie typu zamkniętego oraz recydywistów. W sumie w sześciu pawilonach może przebywać blisko tysiąc więźniów. 
Firma DREW-BET została zarejestrowana w 2009 r. jako firma-córka zakładu produkcyjnego Inter-Meble w Łomży. Firma wykonuje meble hotelowe, do biur i akademików według indywidualnych projektów oraz meble nietypowe, jak lady recepcyjne, szatniowe, panele ścienne czy giszety - kabiny sanitarne.

cz
wt, 31 października 2017 11:12
Data ostatniej edycji: wt, 31 października 2017 12:22:26

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę