Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Modernizacji drogi do Śniadowa nie będzie?

Główne zdjęcie
Droga 677

Józef Sulima, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, zapowiedział, że do końca listopada chce podpisać umowę na modernizację drogi wojewódzkiej nr 645 Łomża-Nowogród z budową obwodnicy Starych Kupisk. To inwestycja za 53,5 mln zł. W przypadku drogi Łomża-Śniadowo dyrektor chce podpisać umowę jedynie na obwodnicę Konarzyc.

Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku o planach inwestycyjnych mówił podczas sesji sejmiku województwa podlaskiego. Podkreślał, że na remonty na drogach zarządzanych przez tę instytucję potrzeba ponad 2,7 miliarda złotych, ale środki jakimi dysponują są zdecydowanie niższe. W tej chwili planowane i prowadzone są prace za ponad miliard złotych. 
W przypadku dróg wojewódzkich prowadzących do Łomży dyrektor Sulima mówił, że zarząd województwa zwiększył finansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na modernizację drogi wojewódzkiej nr 645 Łomża-Nowogród z budową obwodnicy Starych Kupisk. Zapowiadał, że ta droga inwestycja będzie realizowana, i że „do końca listopada chce podpisać umowę”.
Więcej problemów z zapewnieniem finansowania władze województwa mają dla inwestycji na drodze nr 677 – Łomża-Śniadowo. Tu zebrane w drugim przetargu najniższe cenowo oferty 
opiewają na: 35,4 mln zł w przypadku obwodnicy Konarzyc i 55,4 mln zł na modernizację drogi do Śniadowa, a władze województwa na to zadanie z PRO przeznaczały 40 mln zł. 
- Chcę podpisać umowę na obejście Konarzyc – mówił dyrektor Sulima, przekonując dopytujący o tę inwestycję radnych z Łomży Marka Olbrysia i Jacka Piorunka, że reszty nie ma sensu budować w planowanym dotychczas zakresie, bo 150 metrów obok tej drogi ma biec Via Baltica. Z wypowiedzi dyrektora PZDW wynikało, że przetarg w części na modernizację drogi do Śniadowa byłby unieważniony.

230804070022.gif
cz
wt, 31 października 2017 10:40
Data ostatniej edycji: wt, 31 października 2017 12:17:57

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę