Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach

Główne zdjęcie
Cmentarz na ul. Kopernika, (fot. archiwum)

Od wtorkowego południa, w związku z dniem Wszystkich Świętych, w okolicy łomżyńskich cmentarzy wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która będzie obowiązywała do czwartku do godzin popołudniowych. Największą zmianą będzie przywrócenie ruchu na ul. Polowej oraz uruchomienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Polowej z Al. Legionów – jak zaznacza ratusz tylko w dniach 31.10 i 1.11.

Poza tym tradycyjnie już wyłączony zostanie jeden pas lewoskrętu z ul. Zawadzkiej w ul. Gen. Wł.  Sikorskiego, zaś na prawym pasie tej ulicy, na wysokości cmentarza, będzie możliwość parkowania pojazdów. Na ul. M. Kopernika przywrócony zostanie czasowo ruch jednokierunkowy na odcinku od Al. Legionów do wjazdu na osiedle Bohaterów Monte Cassino, tak jak było przed remontem ul. Polowej. 

Zmianie ulegnie również miejsce zatrzymywania się autobusów w rejonie cmentarza przy ul. Przykoszarowej. Wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy policji, którzy wzmożone działania na drogach rozpoczynają już 27 października. 

Podobnie jak w ubiegłych latach 1 listopada komunikacja miejska w Łomży będzie bezpłatna na liniach miejskich i pozamiejskich. Autobusy będą kursować według rozkładu świątecznego, a kilka kursów linii nr 10 zostanie przedłużonych do Kupisk. MPK uruchomi również dodatkową „Linię Cmentarną”, która będzie kursować między Łomżą, Piątnicą i Drozdowem. Autobusy w tym roku będą jeździć co 10 minut po mieście i co 30 minut - poza miastem.

cz
wt, 31 października 2017 08:16
Data ostatniej edycji: wt, 31 października 2017 12:20:05

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę