Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Wyremontują więcej Zjazdu?

W trzy godziny po opublikowaniu przez nas informacji, że ratusz ogłosił przetarg na remont ok. 600 metrów ulicy Zjazd miejscy urzędnicy zmienili zakres zlecenia i dołożyli jeszcze 320 metrów. Cała ulica Zjazd w Łomży ma ok. 1,7 km długości. To najbardziej obciążana ruchem ulica w mieście. Prowadzi do Piątnicy i nią przebiegają dwie drogi krajowe nr 61 i 63.

Przetarg na modernizację fragmentu ulicy Zjazd ratusz opublikował w środę przed godziną 15. Następnego dnia rano informowaliśmy, że zapowiadany od miesięcy remont ulicy sprowadza się do wymiany asfaltu na około 600 metrach.  Zgodnie z ogłoszeniem przedmiotem zamówienia był remont jezdni „na odcinku od 0+835 km do 1+445 km” czyli od okolic głównego wejścia na stadion miejski w kierunku mostu na Narwi. 
Trzy i pół godziny po publikacji naszego artykułu na stronie miejskiego BIP-u pojawiła się informacja, że „zamawiający dokonał zmiany treści SIWZ.” Teraz przedmiotem zamówienia jest „remont jezdni drogi krajowej Nr 61 - ul. Zjazd w Łomży na odcinkach od 0+000km do 0+320 km oraz od 0+835 km do 1+445 km”. 
To oznacza, że do planowanego w środę remontu fragmentu 600 metrów ulicy dołożono także  odcinek o długości 320 metrów mierzone od Ronda Kościuszki. 
Prace miałyby polegać na frezowaniu obecnej nawierzchni jezdni i wykonaniu nowych warstw bitumicznych. Roboty mają odbywać się przy zachowaniu przejezdności ulicy i zakończyć do 15 grudnia. 

Przypomnijmy, że przed wakacjami władze miasta informowały, że Łomża otrzymała 777 tys. zł z tzw. rezerwy mostowej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na modernizację ul. Zjazd, przy czym wartość prac wyceniana była wówczas na niemal 1,9 mln zł.

210204100642.gif
cz
pt, 27 października 2017 16:42
Data ostatniej edycji: pt, 27 października 2017 17:49:28

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę